- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

"הקורונה הביאה להקטנת הרגולציה ברשות מקרקעי ישראל"

"משבר הקורונה אפשר הקטנת רגולציות מול גורמים שבעבר היה מאתגר מאוד לקדם מולם דברים, ולבצע הרבה יותר פעילויות מרחוק. כך היה גם ברשות מקרקעי ישראל", אמר רביד שמואלי, מנמ"ר הרשות. שמואלי השתתף בוובינר ERP 2020 של אנשים ומחשבים, שנערך אתמול (א').

"ניצלנו את ימי הקורונה לתיקון תקלות, קידום נושאים שנדחו לשלב הבא והאצת תוכנית ערוצים לציבור מבוססת דיגיטל", אמר. הוא ציין כי "הרשות מאפשרת לציבור לפנות אליה בדיגיטל, לזמן תורים אונליין, מכרזים מקוונים ועוד. בימים אלה אנחנו מריצים פיילוט של אזור אישי לכל פונה במרחב דרום". לדבריו, הפעילות מבוצעת על גבי מערכי נתונים ובאמצעות בינה עסקית מתקדמת.

כמו כן, שמואלי ציין כי "במהלך התקופה יישמנו שיתופי פעולה עם משרדי ממשלה ורשות התקשוב הממשלתי. שמנו דגש מיוחד על הקשר עם הבנקים: בתקופת הריחוק החברתי פתחנו ערוצים מקוונים ומאובטחים מולם, לכל הקשור בהתחייבויות לרישום משכנתאות ולסילוקי משכנתאות".

לדבריו, שירותי האונליין הוכיחו את עצמם. "מספר הפניות בדיגיטל לרשות מקרקעי ישראל גדל בתקופה זו ביותר מפי ארבעה וקוצרו זמני הטיפול".

"התובנה המרכית מהקורונה: גישה ניהולית ועסקית אג'ילית"

"עם זאת", אמר שמואלי, "הפעילות שלנו לא מושתתת רק על טכנולוגיה ולכן, התובנה המרכזית שיצאנו אתה מתקופת הקורונה היא שנדרש לנקוט בגישה ניהולית ועסקית אג'ילית – בחינת התאמת התהליכים לרוח התקופה, יצירתיות בכל הקשור להתאמות הרגולציה ושיתופי פעולה".

הפעילות ששמואלי תיאר מהווה חלק בלתי נפרד ממהפכת המחשוב שאותה הוא מוביל ברשות, במסגרת פרויקט רמיטק, שזכה ללא מעט פרסים בשנים האחרונות, לרבות של אנשים ומחשבים, ומשמש דוגמה לארגונים ממשלתיים אחרים. "מדובר במגה תוכנית רב שנתית, בהיקף של מאות מיליוני שקלים. זאת תוכנית משמעותית ברמת המדינה, כמניע למשק", אמר.

אשר ליישום מערכות ERP, שמואלי ציין כי "אנחנו חווים ומטפלים באתגרים שונים, כגון הסבות נתונים ממערכות מקור של עשרות שנים למערכות חדשות, רביזיה בשיטות העבודה ופיתוח מערכת BI חכמה".