- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

נשים ומחשבים: תהילה שץ, האקר-יו

שם ותפקיד:  תהילה שץ, סמנכ"לית תפעול במרכז להכשרה והשמת עובדים להיי-טק, האקר-יו.

ותק בתפקיד:  קרוב לשנה.

תפקידים קודמים: עבדתי בחברת תוכנה שעוסקת בהטמעת מערכות, כאשר אחד הפרויקטים אשר עבדתי עליהם היה הטמעת מערכת לניהול מכללה בהאקר-יו. לאחר סיום הפרויקט קיבלתי הצעת עבודה מהאקר-יו בתכנון ושיבוץ קורסים. לאחר מספר חודשים בתפקיד זה התמניתי למנהלת סניף חיפה, ולפני כמעט שנה קודמתי לסמנכ"לית תפעול.

השכלה / שירות צבאי: עד גיל 21 גדלתי בבית חרדי מאוד ולכן לא שירתתי בצבא, אך יש לי השכלה תיכונית ובגרות מלאה. בנוסף, למדתי בסמינר אופקים קורסי הנהלת חשבונות וקורסים בתכנות, וקורסים בניהול באוניברסיטה הפתוחה.

משפחה: נשואה באהבה לשי מרגי, מנהל תפעול בשיכון ובינוי, ויש לנו שני בנים: איתמר (בן 5 וחצי) ויהונתן (בן שנה).

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה?

מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לתחום הטכנולוגי. גדלתי בבית חרדי ללא טכנולוגיה כלל – ללא טלפונים ניידים, אינטרנט, רדיו וטלוויזיה, ובכל זאת משהו משך אותי לחקור טכנולוגיות ולעסוק בתחום.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה?

אני חושבת שיש מגמה של שינוי אדיר כלפי נשים בתעשייה, ועם זאת, עדיין מעסיקים רבים רואים באישה כעובדת שתצא לחופשת לידה, שתצא מוקדם להוציא את הילדים, או שתישאר איתם בבית – וחבל, נשים רבות מצליחות לשלב בהצלחה רבה בין משפחה וקריירה משגשגת.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה?

נתקלתי במראיינים בראיונות עבודה, ששאלו אותי מספר פעמים שאלות שאסור כיום לשאול בראיונות, כמו מה מצבי המשפחתי, כמה ילדים יש לי, האם אני מתכננת להביא ילדים נוספים וכדומה.

לעומת זאת, לאחר שעבדתי כחודשיים בהאקר-יו גיליתי שאני בהריון. הם יכלו לפטר אותי בשל הוותק המועט ומשום שעדיין לא נכנסתי לתקופת ההגנה מפני פיטורין בשל ההריון. במקום זאת, הם החליטו לקדם אותי לתפקיד ניהולי בכיר. כיום, גם אני וגם בעלי עובדים בתפקיד ניהולי בכיר ומתחלקים באופן שווה בגידול הילדים.

אני חושבת שחלוקה שווה בזמן עם הילדים רק תורמת, והילדים שלי מרוויחים מכל העניין ומקבלים זמן משמעותי עם שני ההורים.