- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

בנק ישראל מפרסם דף ייעודי בנושא הקורונה

לנוכח התפתחות נגיף הקורונה והשלכותיו על הכלכלה בעולם ובישראל, ובתוך כך על כל משק בית פרטי ועסק, הקים בנק ישראל דף שמרכז את כל המידע [1] שפרסם בנק ישראל בנושא, לרבות ההודעות לעיתונות, ראיונות לתקשורת, כלים מוניטריים, החלטות מדיניות, הוראות למערכת הבנקאית ומידע על אודות הסניפים הפעילים והמוקדים הטלפוניים של התאגידים הבנקאיים.

הפיקוח על הבנקים הודיע גם, כי הוא עוקב בדריכות אחר ההתפתחויות וירחיב את התערבותו במידת הצורך.

בנוסף, פרסם הבנק קובץ מרכז של תשובות לשאלות נפוצות [2], הנוגעות להתמודדות משקי בית ועסקים קטנים עם השלכות משבר הקורונה בכל הנוגע להתנהלות מול המערכת הבנקאית. המסמך יעודכן ככל שיתווספו נושאים נוספים.

ליקטנו כמה תשובות חשובות, שעשויות לעניין רבים מקוראינו, שחוץ מן העובדה שהם נחשבים למשק בית – הם גם עסקים קטנים שחווים כעת ימים קשים.

באופן כללי, המדינה הקצתה ערבויות בהיקף של מיליארדי שקלים לצורך סיוע לעסקים קטנים במסגרת קרן הלוואות ייעודית. הבנקים מעמידים אשראי בהתאם לשיקול הדעת שלהם ובהתאם לסבירות הקיימת לכך שהלווה יוכל להחזיר את האשראי שקיבל לאחר סיום המשבר. בזכות הקרן שהוקמה, יש לבנקים אפשרות לתת יותר אשראי. בנוסף, בלי קשר לקרן, הבנקים יוכלו להגדיל מסגרות אשראי ואף לכבד את החיובים ולהעמיד מסגרת חדשה, בזכות הקלות רגולטוריות שנתן הפיקוח על הבנקים.