- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אפקט הקורונה: אפל מנסה למנוע פייק ניוז ב-App Store

אחת המלחמות הקשות המלוות את ההתפרצות וההתפרסות של נגיף הקורונה בעולם היא המלחמה בחדשות הכזב, הלוא הן הפייק ניוז. באפל החליטו להרים את הכפפה ולתרום להורדת מפלס הפאניקה.

כדי להבטיח שהלקוחות של החברה שמשתמשים בחנות האפליקציות שלה, AppStore, לא יקבלו מידע כוזב, אפל החליטה לעדכן את דף המפתחים שלה. היא הוסיפה פסקה חדשה, תחת הכותרת "הבטחת אמינות המידע בנוגע לבריאות ובטיחות". פסקה זו, כך טוענת החברה, תאפשר לה להבטיח שאפליקציות שמעבירות מידע בקשר לנגיף הקורונה בפרט, אך גם בקשר לנושאים רפואיים בכלל, יגיעו ממקורות אמינים בלבד.

בהיבט של הקורונה, אפל ציינה במפורש כי היא תקבל לחנות רק אפליקציות שמגיעות מארגונים ממשלתיים, ארגונים אחרים הממוקדים בבריאות, חברות שיש להן אמינות וקרדיט ארוך שנים בתחום הבריאות, וכן ממוסדות רפואה וחינוך. משחקים שקשורים לנגיף לא יתקבלו, וגם לא אפליקציות בידוריות.

"חנות האפליקציות צריכה תמיד להיות מקום בטוח עבור המשתמשים שרוצים להוריד אפליקציות. כעת, יותר מתמיד, התחייבות זו מקבלת משמעות מיוחדת, כשהעולם נלחם במגפת הקורונה. קהילות ברחבי העולם תלויות באפליקציות שצריכות להיות מקור לחדשות אמינות – לעזור למשתמשים להבין את החידושים האחרונים בתחום הרפואה, וכן לגלות היכן הם יכולים לקבל עזרה במידת הצורך או לספק סיוע", מסרה אפל.

מן העבר השני, המתחרה הגדולה, גוגל, פתחה דף מיוחד ב-Google Play [1] בו היא מציגה את האפליקציות שהיא בחרה כמוצלחות יותר להתמודדות בכל ההיבטים עם המחלה, בהן האפליקציות של המרכז האמריקני למניעת מחלות (CDC), הצלב האדום האמריקני, יישומון למקרי חירום, האפליקציה News360 וטוויטר.