- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

למרות רבעון של ירידות: התחזית של סמסונג להמשך – אופטימית

הרבעון השלישי של 2019 הסתיים, מבחינת סמסונג, עם תוצאות לא טובות, ובסעיף הרווח הנקי אפילו יותר מכך. הדו"חות הכספיים שפרסמה החברה אמש (ד') מראים כי הירידה המתמשכת בביקוש לשבבי זיכרון, שמביאה לירידות מחירים, השפיעו עליה לרעה. עם זאת, סמסונג עקפה את תחזיות האנליסטים – מה שהעלה את שער המנייה שלה בבורסה שבה היא נסחרת – זו של סיאול.

למרות הנתונים הלא מחמיאים, בענקית הדרום קוריאנית אופטימיים וצופים עליות בהמשך. בחברה מנמקים זאת בהתאוששות חזויה בביקושים, בעיקר בעולם הדטה סנטרים, ומהביקוש הצפוי מיצרני הסמארטפונים בדור החמישי.

אלא שבינתיים, החברה רשמה ירידה של 5.6% בהכנסות ל-53.2 מיליארד דולר (בהיותה חברה דרום קוריאנית, סמסונג מפרסמת את התוצאות שלה במטבע הוון, ואלה מובאות כאן לפי שער נוחות של 1,164 וון לדולר). ההוצאות, לעומת זאת, גדלו ב-13.2% ל-46.6 מיליארד דולר. כתוצאה מכך, הרווח הנקי של החברה צנח ביותר מ-52% ל-5.4 מיליארד דולר.

עוד עולה מהנתונים כי הרווח הגולמי של סמסונג רשם ברבעון צניחה של 27.3% ל-18.9 מיליארד דולר והרווח הגולמי השולי עמד על 35.5%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות רשמו עלייה של 14.4% ל-12.7 מיליארד דולר והרווח צלל ב-55.7% ל-6.6 מיליארד.

יש לציין שהכנסות המימון של סמסונג יותר מהכפילו את עצמן – הן האמירו ב-116% ל-464 מיליון דולר, וחבות המס שלה צנחה ביותר ממחצית – ב-51.7%, ליתר דיוק – לשני מיליארד.