- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

Viz.ai גייסה 50 מיליון דולר כדי לנסות לזהות שבץ מוחי

Viz.ai, שמפתחת טכנולוגיית בינה מלאכותית לזיהוי שבץ מוחי, דיווחה היום (ד') כי השלימה סבב גיוס בסך של 50 מיליון דולר. הסכום מצטרף ל-28 מיליון דולר שהחברה כבר גייסה בשני סבבים קודמים. הגיוס הנוכחי הובל על ידי קרן קפיטל גרינוקס, ולקחו בו חלק גם הקרנות Threshold ,CRV ומשקיעי הסיבוב הקודם – GV (לשעבר גוגל ונצ׳רס) וקליינר-פרקינס.

את החברה הקימו ב-2016 הנוירוכירורג ד"ר כריס מנסי ומומחה הבינה המלאכותית והלמידה העמוקה ד"ר דוד גולן. מרכזה בסן פרנסיסקו, אך מרכז הפיתוח שלה נמצא בתל אביב. היא מעסיקה 80 עובדים ובכוונתה להשתמש בכספי הגיוס כדי להכפיל את כוח האדם שלה, כמו גם להרחיב את פעילותה המחקרית והשיווקית.

הטכנולוגיה של Viz.ai, שמאושרת לשיווק על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני – ה-FDA, משתמשת באלגוריתמי ראייה ממוחשבת ולמידה עמוקה כדי לזהות מקרי שבץ בסריקות מוח ולהתריע על כך לרופאים הרלוונטיים בתוך דקות. הדבר מאפשר להפחית דרמטית את הזמן עד לקבלת טיפול, ובעצם מגדיל את הסיכוי שהוא יהיה טוב יותר ויציל את חייו של המטופל. בין המשתמשים בטכנולוגיה זו נמצאים יותר מ-300 בתי חולים בארצות הברית, בהם בית החולים הניו-יורקי הידוע הר סיני.

"המשימה שלנו היא להגביר נגישות לטיפולים מצילי חיים. אנחנו רואים, באמצעות שימוש במוצר שלנו בשבץ מוחי, הפחתות משמעותיות בזמני הטיפול, חסכון בעלויות לחברות הביטוח והכי חשוב – שיפור בהחלמת החולים. סיבוב הגיוס הזה יאפשר לנו להגיע ליותר שווקים, ולזהות מחלות ומצבי חירום רפואיים נוספים באופן אוטומטי, במטרה לשפר את רמת הטיפול הרפואי בכל מקום בעולם", אמר ד"ר גולן.