- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

התגלתה רשת עולמית ענקית של פדופיליה באינטרנט; מאות נעצרו

רשויות החוק בארצות הברית, בריטניה ודרום קוריאה גילו באחרונה רשת ענקית של אתרי פדופיליה בדארקנט, וביצעו בעקבות כך מבצע מעצרים חובק עולם – כך הודיע אמש (ד') משרד המשפטים האמריקני. על פי המשרד, מדובר ברשת הגדולה ביותר שהוא גילה עד כה.

במסגרת המבצע, נעצרו 337 משתמשים בארצות הברית, בריטניה, דרום קוריאה, גרמניה, צ'כיה, קנדה, אירלנד, ספרד, ברזיל, אוסטרליה וגם בשתי מדינות באזור שלנו – ערב הסעודית ואיחוד האמירויות הערביות. העצור ה-"בכיר" ביותר בפרשה הוא ג'ונג וו סאן, אזרח דרום קוריאה בן 23, שחשוד שניהל את רשת האתרים. מעצרו של סאן בוצע במרץ אשתקד והוא מרצה בימים אלה עונש מאסר של שנה וחצי במדינת האם שלו. יצוין שהוא נאשם גם בארצות הברית.

מכתבי האישום בפרשה עולה כי סוכנים אמריקניים ובריטיים איתרו שמונה טרה-בייט של סרטונים פדופיליים, שהוצעו למכירה לגולשים תמורת ביטקוינים. בסך הכל, מדובר בכרבע מיליון סרטונים, שבהם השתתפו 23 נערים-קורבנות מארצות הברית, בריטניה וספרד, ושהניבו לבעלי האתר רווח בסכום השווה ל-370 אלף דולר. ברשות המסים האמריקנית ציינו כי תחילתה של הפרשה במידע שהתקבל אצלם.

עו"ד בריאן א. בנקובסקי, סגן התובע הכללי של ארצות הברית, אמר כי "אתרים בדארקנט שעושים את הרווח שלהם מסרטונים פדופיליים הם בין פשעי הסייבר הדוחים והנבזיים ביותר. לא נרשה לטורפי ילדים להשתמש במרחב הפרוץ מבחינת החוק כמגן".

יש לציין כי לאחר גילוי הרשת, הרשויות הורידו אותה מהאוויר.

הפדופיליה ממשיכה להיות נפוצה באינטרנט ברחבי העולם, ובכלל זה בישראל – ברשת האפלה אך גם בזו הגלויה. כך, מוקדם יותר החודש הורה בית המשפט המחוזי בתל אביב לספקיות האינטרנט לחסום [1] כ-1,350 אתרי פורנוגרפיה בהשתתפות ילדים ובני נוער, ובמהלך השנה האחרונה הוגשו בארץ כמה כתבי אישום על ביצוע מעשים פדופיליים דרך הרשת.