- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

נשים ומחשבים: אוריין פוקס, נטורל אינטליג'נס

שם ותפקיד: אוריין פוקס, Web Full-Stack Developer בחברת נטורל אינטליג'נס.

ותק בתפקיד: שנה וחצי בנטורל אינטליג'נס ו-6 שנים בתחום בסך הכל.

תפקידים קודמים: מפתחת ב-Simplee וב-VMware.

השכלה/שירות צבאי: בוגרת תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. שירות צבאי ב-8200 בתפקיד מחקרי.

משפחה: בזוגיות.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה?

כבר בתור ילדה נמשכתי לחדשנות, לטכנולוגיות ולמקצועות ריאליים, כך שהיה לי ברור שאעסוק במחשבים/הנדסה/תחום דומה. כשנכנס תחום האפליקציות, החלטתי שאני רוצה ליצור אפליקציות מאפס ובכוחות עצמי, זה נראה לי כמו סוג של משחק מאתגר. אני מאוד שמחה שבחרתי בתחום זה ומאוד אוהבת את מה שאני עושה.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה?
לצערי, הדרך לשוויון מספרי בין נשים לגברים בתעשייה עדיין ארוכה. יש עדיין מעט מדי נשים בתפקידים טכנולוגיים, ובמשרות בכירות. פעמים רבות אני שומעת על נשים שנרתעות מתחום המחשבים. יש סטיגמות שזה תחום "גברי", אם בגלל שזה תחום מאוד אנליטי או בגלל שעות העבודה הארוכות. אבל מנגד, יש לא מעט רופאות, אחיות, עורכות-דין מצליחות. תפקידים אלו נחשבים הרבה יותר "נשיים", אף על פי שגם הם דורשים יכולות אנליטיות גבוהות ולא מעט שעות העבודה. הגיע הזמן לנפץ את הסטיגמה הזאת ולהבין, שמחשבים ושאר תחומי הטכנולוגיה הם מקצועות "נשיים" לא פחות. בנוסף, בתעשייה יש מגוון רחב מאוד של משרות, כגון פיתוח, ניהול מוצר, UX וכו', כך שאני בטוחה שיש מקום לעוד נשים רבות להשתלב בה.
למרות כל זאת, אני חושבת שאנחנו במגמת שיפור, יש המון פרויקטים ויוזמות שנועדו לעזור לשלב יותר נשים בתעשייה, כמו "סודקות את תקרת הזכוכית", "she code;" וכו'. גם אצלנו בנטורל אינטליג'נס יש מאמץ להגדיל את אחוז הנשים בתפקידים טכנולוגיים. אני מאמינה שזה תהליך שלוקח זמן, ושעם הזמן נגיע לשוויון מלא.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה?
לשמחתי, לא נתקלתי אישית באפליה כזו.