- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

תקלה נוספת בעדכון האחרון של Windows 10

עוד יום אחד, ועוד בעיה חדשה צצה במערכת ההפעלה Windows 10 של מיקרוסופט, ועדו פעם זה קשור לעדכון. העדכון האחרון, כך מתברר, היה פעיל במיוחד בתקלות שהוסיף למערכת, שגם כך סובלת מבעיות רבות מנשוא, ואחת מהן מאוד צבעונית, מתברר.

אחרי שהתגלה כי במערכות רבות מאוד גרם העדכון האחרון, שידוע בשמו המקצועי KB4512941, לשימוש מוגבר במשאבים של המעבד הראשי במחשבים שמותקנת בהם מערכת ההפעלה, ואחרי שהתגלה שבמחשבים רבים אחרים הוא גרם לבעיות בחיפוש, כעת נחשף גם, שמשתמשים רבים למדי שביצעו לכידת תמונות מסך ממערכת ההפעלה הופתעו לגלות שצבען הכללי הוא כתום – ולא משנה באיזו שיטה הם השתמשו כדי ללכוד את התמונות הללו.

כמו בתקלות אחרות שקשורות לעדכון המסוים הזה, הסרתו פותרת את הבעיה, אך הפעם אפשר לנסות לעדכן את מנהל ההתקן של כרטיס התצוגה, עם עדיפות להורדת הקובץ המעודכן ביותר מאתר היצרנית של כרטיס התצוגה – מסוג הפעולות שלא בטוח שכל המשתמשים יודעים לבצע, בלשון המעטה. מכל מקום, זה עזר במקרים רבים, כך שייתכן כי הבעיה אכן נעוצה במנהלי התקנים מיושנים.

מיקרוסופט עצמה עוד לא הכירה בתקלה ולא צירפה אותה לרשימת התקלות ידועות שקשורות לעדכון הזה, שבקצב הזה אולי בקרוב נוסיף לצד שמו "הידוע לשמצה".