- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

מה פיתחו מתכנתות העתיד בהאקתון Be Kind?

האקתון נערות בנושא "Be Kind" נערך בשבוע שעבר בכפר הנוער בן שמן במסגרת פעילות QueenB – עמותה הפועלת להעלאת ייצוג הנשים בהיי-טק.

בארגון אמרו כי במהלך יום ההאקתון תכנתו הנערות בהנחיית המדריכות המלוות אותן אפליקציה בנושא Be Kind כאשר כל האפליקציות הוצגו מול חבר שופטים מתעשיית ההיי-טק.

במסגרת האירוע החניכות פיתחו אפליקציות כגון עזרה בשיעורי בית; מציאות ואבידות; כיצד להתנהל במצבי חירום ואפליקציה שעוזרת לך למצוא מקום התנדבות לפי האישיות שלך.

מדובר בהאקתון הגדול בארץ של נערות מתכנתות כ-170 חניכות השתתפו בהאקתון, אשר היווה את אירוע השיא המסכם שנה של פעילות העמותה עם החניכות. פעילות זו כוונה לנערות בגיל חטיבת ביניים, לפני בחירת המגמה בתיכון, במטרה לקרב אותן לעולם התכנות ומדעי המחשב באמצעות קורס שבועי.

"משנות גישה לגבי בחירת מגמה ומקצוע"

מרכז הפיתוח של דרופבוקס בישראל, מלווה את הפרויקט באופן צמוד לאורך השנה ובאירוע עצמו השתתפו מספר מנטורים כשבראשם מאיר מורגנשטרן, מנהל המרכז בישראל.

לדברי מורגנשטיין, "באמצעות הפעילות השנתית אנחנו מקרבים את החניכות למקצועות אלו ומאפשרים להן חוויה חיובית. בפועל אנחנו רואים שהן משנות גישה לגבי בחירת מגמה ומקצוע בחיים. הסיפוק הוא גדול מאד וביום השיא אנחנו רואים הלכה למעשה כיצד הן מיישמות את מה שלמדו במהלך השנה ונהנות מהתוצרים – מה שבהחלט מסייע להן להאמין בעצמן ובדרך שבחרו".