- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

LG: סלולרי מתרחב, לא מתקפל

LG הייתה השלישית, ולו רק בגלל שהיא ערכה את מסיבת העיתונאים שלה בערב, שהכריזה אתמול (א') באופן רשמי על מכשיר 5G. שלא כמו במקרה של שיאומי, מדובר במכשיר חדש לחלוטין, המכשיר החדש בסדרת ה-V שלה, ה-V50 ThinQ.

ובכל זאת יש משהו מאוד שונה -Mi Mix 3 5G וזה המערכת על שבב והמודם: Snapdragon 855 ו-Snapdragon X50 של קוואלקום – כנראה השילוב שנראה בלא מעט טלפונים שיגיעו לשוק עם תמיכה ב-5G בתקופה הקרובה. גם המסך בגודל דומה של 6.4 אינץ', אבל כאן פחות או יותר נגמר הדמיון.

הסיבה הראשונה היא שהרזולוציה של המסך של V50 ThinQ היא 2K, והשנייה היא שלמכשיר של LG יש מגרעת גדולה למדי באמצע. השלישית היא שהמגרעת מכילה שתי מצלמות קדמיות: אחת עם עדשה רחבה עם חיישן 8 מגה-פיקסל והשנייה רגילה בגודל של 5 מגה-פיקסל. מאחור יש שלוש מצלמות: הראשית היא עדשה רחבה באבחנה של 16 מגה-פיקסל, השנייה היא עדשה רגילה באבחנה של 12 מגה-פיקסל, ואילו השלישית היא עדשת טלפוטו וגם היא בגודל של 12 מגה-פיקסל.

 

ה-V50 Thin של LG. צילום: יח"צ

ה-V50 Thin של LG. צילום: יח"צ

הטלפון יגיע עם זיכרון עבודה בנפח 6 גיגה-בייט וזיכרון אחסון בנפח 128 גיגה-בייט שניתנים להרחבה בעוד 2 טרה-בייט לכל היותר. הוא גם מציע עמידות בתקן הצבאי MIL-STD 810G, והסוללה שבתוכו היא בנפח 4,000mAh. LG השיקה רבות בהיבט הקולי עם רמקולי סטריאו מקדימה שעובדים מול שבב Hi-Fi Quad ועם תמיכה ב-DTS:X לקול תלת-ממדי ב-7.1 ערוצים בעת שימוש באוזניות.

אחרי הניסיון הלא מוצלח עם G5 והמודים שלו החליטה LG לוותר עליהם מאותה נקודה והלאה, אבל עבור ה-V50 ThinQ היא הציגה משהו מאוד דומה: מסך נוסף בגודל 6.2 אינץ' וברזולוציית +FHD שאפשר לחבר לצד הטלפון כדי שישמש כמסך נוסף. אם תרצו, במקום טלפון מתקפל מציעה LG טלפון מתרחב.

מעבר לכך הכריזה החברה על מכשיר הדגל השני שלה ל-2019, וזהו השמיני של משפחת ה-G שלה שגם הוא מביא אל השולחן כמה דברים מעניינים.

מצלמה שמזהה מרחק של משטחים ועצמים מהמצלמה עצמה

ל-G8 ThinQ יש מסך OLED בגודל 6.1 אינץ' ברזולוציית +QHD שיש לו עוד תפקיד חשוב במערך: הוא משמש מעין תיבת תהודה. לפי LG זה מאפשר לה לוותר על רמקולים פיזיים מקדימה, אבל לא על חשבון איכות הקול, אלא להפך: הקולות והצלילים מופקים באיכות מדויקת יותר ובעוצמה אף גבוהה מהממוצע.

המגרעת בקצה המסך מכונה בידי החברה מצלמת Z. היא תומכת בטכנולוגיה שמכונה Time of Flight שמזהה מרחק של משטחים ועצמים מהמצלמה עצמה, ולמעשה מאפשרת ליצור מעין תמונה תלת ממדית של מושאי הצילום.

ב-LG רוצים שהמשתמשים יעזרו ביכולת הזו גם כדי לפתוח את המכשיר מנעילה בעזרת תמונת פנים, אבל גם כדי להשתמש במחוות ידיים שונות באוויר כדי לבצע פעולות שונות כמו שינוי עוצמת הקול, צילום תמונת מסך, מעבר בין אפליקציות פתוחות ועוד.

כמיטב המסורת החדשה מאחורה יש כבר שלוש מצלמות שמסודרות בצורה אופקית מעל חיישן טביעות האצבע. למצלמה הראשית יש חיישן 12 מגה-פיקסל עם מפתח f/1.5, המשנית מצידת בחיישן 16 מגה-פיקסל עם מפתח f/1.9 ועדשה רחבה שמציעה פתיחה של 107 מעלות, והמצלמה השלישית היא בגודל 12 מגה-פיקסל עם עדשת טלפוטו.

G8 ThinQ מבוסס על Snapdragon 855 לצד 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ואחסון פנימי בנפח 128 גיגה-בייט. הסוללה היא בהספק עבודה של 3,500mAh, ויש גם תמיכה באודיו באיכות 32 ביט באמצעות שבב Hi-Fi Quad DAC.