- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אקזיט ל-CloudEndure: אמזון רכשה אותה ביותר מ-200 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ הישראלית CloudEndure, שעוסקת בתחום ההתאוששות מאסון, נרכשה על ידי אמזון תמורת סכום שמעורך ביותר מ-200 מיליון דולר – כך פורסם אמש (ב'). מדובר באקזיט מוצלח מאוד עבור החברה, שהוקמה ב-2012, שכן עד כה הושקעו בה 18 מיליון דולר בלבד.

CloudEndure הוקמה על ידי קבוצת משקיעים סדרתיים שכללה את עופר גדיש, אופיר ארליך, גיל שי וליאוניד פיינברג. מדובר בצוות שמשלב ניסיון עסקי וטכנולוגי, שהצטבר במהלך עשור של פעילות בחברות מקומיות וזרות – בסטארט-אפים וגם בחברות מבוססות. בין המשקיעים בה ניתן למצוא חברות ידועות כגון Dell-EMC ,VMware ואינפוסיס, וכן את קרן מגמה ונצ'ר פרטנרס.

החברה הנרכשת עוסקת בפיתוח טכנולוגיות בתחום ההתאוששות מאסון. התוכנה שהיא פיתחה מעבירה מידע לשרתי ענן, יוצרת העתק של הדטה ועל ידי כך מאפשרת התאוששות מהירה אחרי אירועי קריסה למיניהם. הטכנולוגיה של מאפשרת שחזור מידע בצורה מידית, כך שהפעילות השוטפת של הארגון לא נפסקת – מה שמונע לו נזק רב.

יש לציין שבשלב זה אין אישור של החברות לביצוע העסקה, אך ב-CNBC טוענים שיש היגיון רב בביצועה, שכן אמזון, בדומה לחבורת אחרות, מודאגת מההתפתחויות בעולם הסייבר, לנוכח ריבוי המתקפות, ולכן לא מסתפקת באמצעים להגן על המידע, אלא מחפשת גם אמצעים לשחזרו במידה שהגרוע מכל יקרה לה. מאחר שמדובר במידע רב מאוד, פיתוח פנימי של מערכות התאוששות מאסון יהיה מסובך מאוד וייתכן שלא יספיק, ועל כן היא מעדיפה לרכוש חברה חיצונית שפועלת בתחום.