המשטרה בארה"ב מזהירה משתמשים מגורמים המתחזים לנטפליקס

הודעת פישינג ממקור שהתחזה לנטפליקס הגיעה לקצין משטרה באוהיו שאינו בעל מנוי לשירות בכלל והציתה את החשד שהתגלה כנכון - מישהו מנסה לגנוב פרטי חיוב מלקוחות החברה ● המשטרה הזהירה ממצבים דומים והחברה סיפקה הנחיות פעולה למקבלי הודעות דומות

נטפליקס

המשטרה האמריקנית הזהירה לקוחות נטפליקס והודיעה שהיא ממליצה להם לשמור על ערנות ולבדוק הודעות דוא"ל שנראות כאילו נשלחות משירות ההזרמות הפופולרי לפני שהם מספקים למקור המסוים שנדמה כנטפליקס את המידע האישי שלהם.

לפי רשת WTVD, משטרת סולון שבאוהיו שיתפה לאחרונה צילום מסך של הודעת התחזות במתכונת פישינג, המיועדת לגנוב פרטים אישיים של הנמען שאליו היא נשלחה. הודעת האימייל טוענת שהחשבון של המשתמש נמצא במצב המתנה משום שנטפליקס "נתקלה בכמה קשיים עם פרטי החיוב הנוכחיים שלך", ומזמינה את המשתמש ללחוץ על קישור לעדכון אמצעי התשלום. לפי המשטרה, היא חשפה את הפרשה כיוון שהאימייל נשלח לקצין במשטרת סולון, שכלל אין ברשותו חשבון נטפליקס.

"צור קשר עם מקור האימייל בשיטה אחרת שאתה בוטח בה, בכדי לוודא שהחשבונות שלך נשמרים. אל תלחץ על הקישורים, הקישורים יכולים גם להיות דרך להתקין תוכנה זדונית במחשב שלך", הזהיר נציג משטרה.

אימייל שנראה לגיטימי במבט ראשון

בפרסומים שונים בפייסבוק הצביעו כותבים על כך שהאימייל, שנראה לגיטימי במבט ראשון, הכיל מספר טלפון בינלאומי וסימני פיסוק מוזרים. בנוסף הוא נפתח באופן הלא שגרתי "היי יקירי/יקירתי".

באתר התמיכה שלה חוזרת נטפליקס בעצמה על הנחיות המשטרה ומציינת: "לעולם אל תזינו את פרטי הכניסה או הפרטים הכספיים שלכם אחרי שהגעתם דרך קישור שנשלח בדוא"ל או בהודעת טקסט. אם אינכם בטוחים אם אתם מבקרים באתר נטפליקס הלגיטימי שלנו, הקלידו www.netflix ישירות לתוך דפדפן האינטרנט שלכם".

החברה מסרה כי כל מי שמקבל הודעת דוא"ל או הודעת טקסט חשודות, שטוענים כי מקורן הוא מנטפלקס, מתבקש להעביר את ההודעה לכתובת [email protected] לבדיקה נוספת של צוות האבטחה שלה.

על אף שבישראל לא נצפתה התופעה, אם תתקלו במצב דומה, פנו גם אתם לתמיכה ואל תתפתו לספק פרטים למקור שאינו מזוהה בוודאות, גם אם למראית עין הוא מצטייר כזהה לנטפליקס או לכל שירות אחר שאתם חבריו.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים