- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

אורקל צמחה רק ב-1% ברבעון

אורקל (Oracle) פרסמה את תוצאותיה העסקיות לרבעון הראשון של שנתה הכספית 2019, שהסתיים ב-31 באוגוסט – אשר פספסו במידה קטנה את תחזית האנליסטים. האנליסטים ציינו כי אף שגדלה הפעילות של החברה בענן, הצמיחה בתחום הייתה קטנה מהצפוי.

החברה הציגה גידול בהכנסות בפעילות שלה בענן, אולם הכנסותיה קטנו בסעיפי הפעילות האחרים. מיד עם פרסום התוצאות, שער המניה של אורקל ירד ביותר מ-4% ועמד על 47.3 דולרים – שכן, לדעת האנליסטים, החברה לא הצליחה להגיע ליעדיה במכירות בתחום הענן ובהכנסותיה הכוללות. החברה שמרה על רמת הוצאות מתונה, מה שהשפיע לטובה על הרווחיות התפעולית וזו הנקייה.

הכנסות החברה גדלו ביותר מ-89 מיליון דולרים ברבעון האמור, ועמדו על 9.19 מיליארד דולרים, נתון המשקף עליה של 0.98%. זאת, בעוד האנליסטים צפו כי ההכנסות יעמדו על 9.28 מיליארד דולרים.

ברבעון האמור, אורקל חוותה ירידה בהכנסותיה בכל סעיפי הפעילות שלה, למעט פעילות הענן. זו האחרונה גדלה ב-3.2% ועמדה על 6.61 מיליארד דולרים. אנליסטים צפו כי הכנסות אורקל בענן יעמדו על 6.68 מיליארד דולרים. בסעיף הרישוי – של הענן והרישוי המסורתי יחד – הייתה ירידה של כ-3% וההכנסות מתחום זה עמדו על 867 מיליון דולרים. נתון זה גדול במעט מצפי האנליסטים, שעמד על 865 מיליון דולרים. ההכנסות מפעילות החומרה ירדו בכ-4%, ועמדו על 904 מיליון דולרים. ההכנסות ממכירת שירותים פחתו בכ-5% והגיעו ל-813 מיליון דולרים.

בהנהלה מבקשים להתבונן על חצי הכוס המלאה

ההוצאות הכוללות של אורקל עמדו על 6.42 מיליארד דולרים, נתון המשקף עליה של 0.94% – או 60 מיליון דולרים. ברבעון המדווח, ההוצאות הגולמיות גדלו ב-1.3% ועמדו על 1.95 מיליארד דולרים. הרווח הגולמי עמד על 7.18 מיליארד דולרים, נתון המשקף עליה של 0.89%. הרווח הגולמי השולי ברבעון האמור עמד על 78.76% – לעומת 78.82% ברבעון המקביל אשתקד. ההוצאות התפעוליות עמדו על 4.46 מיליארד דולרים, נתון המשקף עליה של 0.79%. הרווח התפעולי גדל ב-1.05% ועמד על 2.78 מיליארד דולרים.

בהנהלת החברה ביקשו להביט על חצי הכוס המלאה. צפרא כץ, נשיאה משותפת באורקל, אמרה בשיחה עם המשקיעים כי "הייתה לנו התחלה נהדרת לשנה הכספית 2019 של החברה, וחווינו גידול של 19% ברווח הנקי המדולל למניה – NON GAAP. אני מאמינה כי בכל השנה הכספית נציג גידול דו-ספרתי ברווח הנקי למניה NON GAAP". מארק הרד, נשיא משותף באורקל, הוסיף כי "רוב האפליקציות שבענן, עושות שימוש בטכנולוגיות שלנו – Fusion ו-NetSuite. ברבעון האמור הגדלנו את נתח השוק שלנו. אנו סמוכים ובטוחים בהמשך הדרך, וצוותי המכירות מאמינים שעליהם לנצח בכל התמודדות".