תוכן פרסומי
ראשי » אינטרנט של הדברים » מחקר: כלי קוד פתוח – הבחירה המועדפת עבור פיתוח פתרונות IoT
IoT. צילום: BigStock

מחקר: כלי קוד פתוח – הבחירה המועדפת עבור פיתוח פתרונות IoT

מהם גורמי הבידול בין פיתוח IoT לפיתוח יישומים קונבנציונליים? מה הן היכולות החשובות ביותר בפיתוח פתרונות מסוג זה? ● כל התשובות

מאת 7 באוגוסט 2018, 15:23 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ממקררים עד פעמוני דלתות כניסה, מיליוני מכשירים מקושרים חדשים נכנסים לשוק מדי יום. לפי IDC, ההוצאה העולמית של אינטרנט של דברים (IoT) תעמוד השנה על 772 מיליארד דולר וצפויה לעבור את רף טריליון הדולר בשנת 2020, עם תחזית לקצב גידול שנתי מצטבר של יותר מ- 14% במהלך השנים הבאות. עם ההאצה בפיתוח פתרונות IoT, ארגונים משקיעים באופן פעיל בטכנולוגיה וכלים שיכולים לפתח, לפרוס ולנהל מוצרי ושירותי IoT אלה.

כדי להבין טוב יותר את הטכנולוגיה הנמצאת בשימוש כאשר מדובר בפיתוח פתרונות IoT, הזמינה רד האט (Red Hat) סקר שבוצע על ידי RTInsights בקרב 253 מקבלי החלטות IT בארגונים גדולים וגדולים מאוד. תנאי להשתתפות בסקר היה פיתוח בפועל של פתרונות IoT, או כוונה לפיתוחם ב-8 עד 12 החודשים הבאים.

במיוחד בדק הסקר את השוני בין פיתוח יישומי IoT לפיתוח יישומים קונבנציונליים, היכולות החשובות ביותר בפיתוח פתרונות IoT, והקשרים בין כלי קוד פתוח והפיתוח של פתרונות IoT.

חשיבות של פיתוח פתרונות שביסודם הינם אמינים ובעלי יכולת גידול

אחת השאלות הראשונות בסקר הייתה "מהם גורמי הבידול החשובים ביותר בין פיתוח IoT לפיתוח יישומים קונבנציונליים". התשובות כללו: החשיבות של פיתוח פתרונות שביסודם הינם אמינים ובעלי יכולת גידול(51%); החשיבות של תקנים לטיפול בנתונים, תאימות יישומים ועמידותם לאורך זמן (48%); המספר הגדול של מכשירי קצה וחיישנים (45%); החשיבות של טיפול באבטחת נתונים ויישומים (41%).

על פי רד האט, "על ידי קביעת השוני בין שני סוגי תהליכי הפיתוח, ניתן לקבוע טוב יותר מה נדרש כדי להצליח בפיתוח פתרונות IoT. אין זה מפתיע שפתרונות אמינים ובעלי יכולת גידול עמדו בראש הרשימה, בהינתן שפתרונות IoT מייצרים וצורכים כמויות גדולות של נתונים".

בהבנת הבידול בארגונים בין פיתוח עבור IoT לפיתוח קונבנציונלי, רצו אנשי רד האט ללמוד איזה כלי תוכנה בוחרים מקבלי החלטות IT, כאשר מדובר בבניית יישומי IoT אלה. במהלך העשור האחרון הם ראו שכלי קוד פתוח הפכו לבחירה הלכה למעשה עבור פיתוח פריסת יישומים בארגונים ולפי תוצאות הסקר, כלי קוד פתוח הם השיטה המועדפת גם עבור פיתוח פתרונות IoT.

 39% מעדיפים כלי קוד פתוח על אפשרויות קנייניות

בין הארגונים שמפתחים עתה פתרונות אינטרנט של הדברים, 39% מהמשיבים מעדיפים כלי קוד פתוח על אפשרויות קנייניות. עם זאת, כאשר ארגונים המגדירים עצמם כמובילי IoT נשאלו שאלה זאת, המספר היה גבוה יותר, עם 43% מהמשיבים שמסתמכים על קוד פתוח עבור פיתוח פתרונות IoT.

כאשר שוקלים את הדרישות העיקריות עבור פיתוח פתרונות IoT, לא מפתיע שנושא התמיכה סביב פתרונות קוד פתוח עולה. "ארגונים המפתחים פתרונות IoT חייבים להיות מוכנים לטפל בדרישות התרחבות, אמינות, מורכבות, וכמויות גדולות – כולם מאפיינים שקוד פתוח מספק", נמסר מענקית הקוד הפתוח.

מחקר: כלי קוד פתוח – הבחירה המועדפת עבור פיתוח פתרונות IoT Reviewed by on . ממקררים עד פעמוני דלתות כניסה, מיליוני מכשירים מקושרים חדשים נכנסים לשוק מדי יום. לפי IDC, ההוצאה העולמית של אינטרנט של דברים (IoT) תעמוד השנה על 772 מיליארד דו ממקררים עד פעמוני דלתות כניסה, מיליוני מכשירים מקושרים חדשים נכנסים לשוק מדי יום. לפי IDC, ההוצאה העולמית של אינטרנט של דברים (IoT) תעמוד השנה על 772 מיליארד דו Rating: 0

הגיבו