גוגל, פייסבוק, טוויטר ומיקרוסופט משלבות כוחות בפרויקט העברת מידע

הפרויקט, המכונה Data Transfers Project, הוא פלטפורמת קוד פתוח שנועדה על מנת להקל על משתמשים להעתיק מידע ולהעביר באופן מהיר ופשוט בין שירותי האחסון השונים

Data Transfers Project - שיתוף פעולה בין ענקיות. אילוסטרציה: BigStock

גוגל (Google) חשפה בסוף השבוע (ש') רשמית את קיומו של פרויקט שמטרתו לאפשר למשתמשים להעתיק מידע באופן קל ומהיר בין שירותי האחסון השונים.

מדובר בפלטפורמת קוד פתוח, שזכתה לשם Data Transfers Project. בפרויקט חברות לצד גוגל גם מיקרוסופט (Microsoft), טוויטר (Twitter) ופייסבוק (Facebook). למיקרוסופט, כזכור, יש שירות אחסון משלה בשם OneDrive.

כיום, אם משתמש רוצה להעביר קבצים משירות אחסון מבוסס ענן לשירות אחר, הוא צריך להוריד אותם קודם כל לשמירה בכונן מקומי ורק אז להעלות אותם לשירות החדש. המטרה של הפרויקט הנוכחי היא לספק אפשרות חדשה למשלוח הקובץ ישירות לשירות אחסון אחר ולדלג על הצורך בהורדה והעלאה.

המטרה של הפרויקט היא לאפשר את היכולת הזו ליצרניות תוכנה שונות. החברות המעורבות בפרויקט מייצרות ממשקי תכנות ופועלות ליצור פורמט נתונים מתוקנן, בו כל אחד יוכל להשתמש לצורך העברת הקבצים. כמו כן הפרויקט אמור לאפשר מנגנוני אימות זהות שכבר קיימים בשוק, כדוגמת OAuth.

לפי הדיווח, החברות בפרויקט כבר יצרו ממשקים לשבעה שירותי ענן שונים בעבור חמישה סוגי קבצים, והמידע הזה יהיה זמין לכל חברה שתרצה להצטרף לפרויקט.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים