תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נעצר חשוד שאיים לרצוח את יו"ר ה-FCC אג'יט פאי ומשפחתו
אג'יט פאי, יו"ר ה-FCC. צילום: טוויטר

נעצר חשוד שאיים לרצוח את יו"ר ה-FCC אג'יט פאי ומשפחתו

ה-FBI עצר גבר מקליפורניה ש"לא אהב" את חוקי ניטרליות הרשת שקידם יו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית ● האיש מואשם ששלח אל פאי סדרה של מכתבי איומים בדוא"ל ● האיומים המטרידים גרמו לפאי לבטל את השתתפותו ב-CES 2018

מאת 2 ביולי 2018, 11:55 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גבר בן 33 מקליפורניה נעצר בשבת האחרונה על ידי ה-FBI בחשד ששלחת הודעות איום ליו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אג'יט פאי. החשוד הובא לבית המשפט הפדרלי בווירג'יניה להארכת מעצרו.

מסמכי בית המשפט מראים כי סוכני ה-FBI חקרו את האדם בחודש שעבר, ושהוא לכאורה הודה בשליחת הודעות האיום משום ש"כעס" על החלטת ה-FCC לסגת מתקנות הניטרליות. משרד המשפטים של ארצות הברית הבהיר כי האיומים לא היה מוגבלים רק לפאי, אלא הורחבו לכל משפחתו.

המעצר מגיע לאחר התקוממות של הצרכנים על החלטתו של פאי מחודש נובמבר האחרון, שנכנסה לתוקף ב-23 באפריל האחרון, על ביטול תקנות ניטרליות הרשת שהחלו לפעול בארה"ב ימי ממשל אובמה. מטרתם הייתה להגן על יחס שווה לתוכן המתפרסם אונליין, ולמנוע אפשרות להאטה מכוונת של קצב העברת הנתונים בעבור מקרה X או זירוזו בעבור מקרה Y. זאת אומרת – לחייב ספקיות לנהוג בגולשים ובאתרים באופן שווה.

בכירים מה-FCC אמרו כי בשל ההחלטה פאי מקבל איומים מרובים על חייו וחיי בני משפחתו מזה חודשים רבים.

מאקרה מן – מאיים ברצח מזה חודשים

החשוד שלח איומים כתובים אל חשבונות הדואר האלקטרוני של ה-FCC הרשמיים של פאי, שעליהם הוא חתום כ-כמאקרה מן (Makara Man), שם שעל אף שנשמע ככינוי התגלה כשמו האמיתי. לפי הדיווחים, האיומים החלו בדצמבר בשנה שעברה, זמן קצר לאחר שה-FCC הודיעה רשמית על הסרת תקנות ניטרליות הרשת.

על פי The Verge, משרד המשפטים ואנשי ה-FBI עקבו אחרי הדוא"ל והגיעו עד לביתו של האיש, שהתכוון להפחיד את פאי בכל הנוגע במהלך לבטל את התקנות ואולי לגרום לו לסגת ממנו. החשוד אישר שהשתמש בכתובת דוא"ל מזויפת ([email protected]) לצורך שליחת ההודעות המאיימות, בעיקר כדי להישמע קשוח יותר.

הוא מואשם באיום לרצח בכיר ממשל אמריקני ובני משפחתו בכוונות זדון, בכדי לשבש מהלכים רשמיים ואת הוצאתם לפועל. אם ימצא אשם, עלול מאקרה מן לשאת עונש של עד 10 שנות מאסר.

התנגדות ציבורית עזה שלא מנעה את המהלך

בשנה שעברה גרמה עמדתו השנויה במחלוקת של פאי, הרפובליקן שנחשב כאחד מאנשי הנשיא דולנד טראמפ, בנוגע לניטרליות הרשת לחקיקה המכונה Title II, שכאמור נועדה לבטל את ריסון ספקיות שירותי האינטרנט ממתן העדפות מהירות ותנאים לא שוויוניים לחברות. מאז זוכה היו"ר לשנאה מהציבור, הן בעולם "האמיתי" והן באינטרנט.

בסקר שהתפרסם ביוני אשתקד, שערך אתר החדשות Politico יחד עם חברת הסקרים א-מפלגתית Morning Consult, נשאלו אמריקנים בעלי זכות הבחירה: "ניטרליות הרשת היא מערכת של כללים שאומצה על ידי ועדת התקשורת הפדרלית, שלפיה ספקיות שירותי האינטרנט – כמו AT&T, קומקאסט (Comcast), טיים וורנר (Time Warner), ו-וריזון (Verizon) – אינן יכולות לחסום, לדכא או לתעדף תוכן מסוים באינטרנט – כעת, משאתה יודע זאת, האם אתה תומך או מתנגד לניטרליות הרשת?" התוצאות – 60% מהנשאלים תמכו בכללי ניטרליות הרשת. הסקר הראה כי 34% מהנשאלים תמכו באופן נחרץ בכללים, 26% מהנשאלים הביעו תמיכה מסוימת בהם ואילו 17% קצת התנגדו לכללים. 23% מהנשאלים לא יודעו להחליט או היו חסרי עמדה במכוון בעניין.

אלא שלא כולם התנגדו למהלך של פאי. תאגידי ענק וחברות גדולות דווקא התלהבו מהביטול. בין המשבחות הייתה למשל ענקית התקשורת AT&T, שפרסמה פוסט בבלוג החברה ובו כתבה: "אנו מריעים ליוזמה של יו"ר ה-FCC להסיר את הענן הרגולטורי המחניק הזה שחנה מעל האינטרנט".

עקב פרסום הפרשה נחשף גם כי בתחילת ינואר השנה, הוזמן פאי להופיע בתערוכת מוצרי האלקטרוניקה CES 2018 בלאס וגאס, אבל בגלל איומי הרצח בוטלה הופעתו.

נעצר חשוד שאיים לרצוח את יו"ר ה-FCC אג'יט פאי ומשפחתו Reviewed by on . גבר בן 33 מקליפורניה נעצר בשבת האחרונה על ידי ה-FBI בחשד ששלחת הודעות איום ליו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אג'יט פאי. החשוד הובא לבית המשפט הפדרלי גבר בן 33 מקליפורניה נעצר בשבת האחרונה על ידי ה-FBI בחשד ששלחת הודעות איום ליו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אג'יט פאי. החשוד הובא לבית המשפט הפדרלי Rating: 0

הגיבו