תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » נורה אדומה: אפל מפחיתה את ייצור ה- iPhone בכ-20%
אייפונים של אפל. צילום: BigStock

נורה אדומה: אפל מפחיתה את ייצור ה- iPhone בכ-20%

סך המכשירים שמכרה ירד בכ-1% ברבעון האחרון של 2017 ● מדובר בחלק ממגמה עולמית של ירידה במכירות סמארטפונים לראשונה אי פעם ● ספקיות מדווחות על צניחה ברווחים

מאת 10 ביוני 2018, 15:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נראה שתחזיותיהם של אנליסטים בנוגע למכשירי אפל (Apple) מתממשות, לפחות בחלקן. לפי ידיעות שהתפרסמו בעיתון בטייוואן, הורתה אפל לספקיות בשרשרת הייצור של מכשירי ה-iPhone שהיא צפויה להשיק בסתיו הקרוב להפחית את הייצור בכ-20% בהשוואה להזמנותיה בשנה שעברה.

העיתון ציטט כמה מקורות מן התעשייה, הקשורים לשרשרת האספקה שלה, שטענו כי אפל נוהגת בשמרנות לגבי מכשיריה החדשים ומתכננת נפח כללי מופחת ב-20% לשלושת המכשירים החדשים הצפויים שלה.

לפי ההזמנות שערכה אפל בשנה שעברה, היא התכוננה לייצור של יותר מ-100 מיליון מכשירים מהדגמים iPhone 8, iPhone 8 פלוס, ו-iPhone X ונראה שהשנה היא מצפה למכירות של 80 מיליון מהדגמים החדשים.

סך המכשירים שמכרה אפל – דגמים ישנים וחדשים – ירד בכ-1% ברבעון האחרון של 2017, והסתכם ב-77.1 מיליון מכשירים, אך ראוי לציין שברבעון המדובר פחתו המכירות העולמיות של הסמארטפונים בכלל בכ-0.3%, לראשונה אי פעם,לפי נתונים שפרסמה חברת המחקרים IDC.

לפי הדיווחים, צפויה אפל להשיק שלושה דגמים חדשים – שניים מהם עם מסך LED ואחד עם מסך LCD, שכולם יכללו את מצלמת ה-TrueDepth 3D כדי לאפשר זיהוי פנים הקיים כיום רק ב-iPhone X.

פוקסקון דיווחה על צניחה של 14.5% ברווח הנקי

עוד דווח מפי גורמים בתעשייה, כי אפל ביקשה מהספקים להתכונן קודם כל לייצור מסכי ה-LED כדי למנוע את האיחורים שהיא חוותה בשנה שעברה שגרמו לכך שמכשיר ה-X החל להימכר רק בנובמבר.

בתוך כך, ספקיות רבות של אפל דיווחו על צניחה ברווחיות בשל האטה במכירות של מכשירי ה-iPhone, בהן גם פוקסקון (Foxconn) , הספקית היחידה של אפל להרכבת ה-iPhone X. פוקסקון דיווחה על צניחה של 14.5% ברווח הנקי ברבעון הראשון של השנה, שקשור למכירות החלשות יחסית של דגם ה-X.

אפל לא מסרה תגובה לבקשות התקשורת בנוגע לידיעות הללו.

נורה אדומה: אפל מפחיתה את ייצור ה- iPhone בכ-20% Reviewed by on . נראה שתחזיותיהם של אנליסטים בנוגע למכשירי אפל (Apple) מתממשות, לפחות בחלקן. לפי ידיעות שהתפרסמו בעיתון בטייוואן, הורתה אפל לספקיות בשרשרת הייצור של מכשירי ה-iPh נראה שתחזיותיהם של אנליסטים בנוגע למכשירי אפל (Apple) מתממשות, לפחות בחלקן. לפי ידיעות שהתפרסמו בעיתון בטייוואן, הורתה אפל לספקיות בשרשרת הייצור של מכשירי ה-iPh Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    אמיר

    היה צפוי שהמחירות ירדו, אם המחיר של האייפונים לא היה בשמיים הם היו מרויחים בשמיים – ובטח לא מפסידים

הגיבו