- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

הנאיבי שבו – תערוכת ציורים של עופר עוז

ביום יום, עופר עוז הוא מנכ"ל חברת ה-IT טריפל T. אולם ההשפעה של העולם הטכנולוגי, שבו הוא חי שנים רבות, משתלבת אצלו בדחף ליצירה – ציור, כתיבה ושירה. התוצאה: תערוכת ציורים נוספת שלו, שמוצגת החל מאתמול (ד') בספריה למדעי החברה, לניהול ולחינוך באוניברסיטת תל אביב.

"עוז מבטא ביצירותיו את הכרך העירוני. הוא מפרק אותו לקווים ולכתמים, ויוצר רגעים של פואטיקה בתמציתיות נקייה ונוגעת", אמרה האומנית ואשת התקשורת מיכל סדן, שהנחתה אמש את ערב פתיחת התערוכה, שבו השתתפו עשרות מוזמנים – קולגות, משפחה וחברים.

מתוך תערוכת הציורים של עופר עוז

מתוך תערוכת הציורים של עופר עוז

"המסכות והדמויות הן יצירות עדכניות בעלות עוצמה ואסתטיקה מובנית ומרהיבה", ציינה. "במשחקי האותיות באנגלית, כמו מתוך המקלדת המוכרת לו מהעבודה היום יומית שלו, בונה עוז דו שיח של אמן מתחיל וחכם עם העתיד".

"כתמי הצבע משנים צורה"

היא הוסיפה כי "הדבר המרגש בעבודות של עוז הוא יכולת ההפנמה של דימויים מהחיים ומהתרבויות שהוא נחשף אליהן. הוא מצליח ליצור שפה אישית משלו, מודעת, עכשווית, מרעננת ובעלת הומור אינטליגנטי".

מתוך תערוכת הציורים של עופר עוז

מתוך תערוכת הציורים של עופר עוז

לדברי סדן, "הצבעים (שבהם משתמש עוז – י"ק) משתנים מיצירה ליצירה. נוצרים אלמנטים ודימויים שונים שכל אחד יכול למצוא. כתמי הצבע משנים צורה. לפעמים הם כתמים טופוגרפיים, לעיתים קוויים, במשיכות רכות או קשות של מכחול. משיכות המכחול שורטות בבד וחושפות משטח אחר, שכוסה בשכבת צבע. בינו ובין הצורות והמסכות מתקיים דיאלוג ונוצרת קומפוזיציה יש מאין".

התערוכה פתוחה לקהל הרחב בשעות הפעילות של הספרייה, עד ל-1 ביולי.