תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » אחד על אחד - ראיון השבוע » "השקעה בקידום מנהלים ורווחת עובדים היא ערך עליון"
בן פסטרנק, מנכ"ל קבוצת אמן. צילום: קובי קנטור ז"ל

ראיון השבוע

"השקעה בקידום מנהלים ורווחת עובדים היא ערך עליון"

"המוטו שלי הוא שהעובדים במקום הראשון, אחר כך הלקוחות ובמקום השלישי בעלי המניות", אמר בן פסטרנק, שקבוצת אמן, שהוא הבעלים שלה ומנהל אותה, נכנסה השנה בראשונה לרשימת 100 מקומות העבודה הטובים ביותר בישראל

מאת 17 במאי 2018, 19:27 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קבוצת אמן דורגה השנה בפעם הראשונה ברשימת 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל, בסקר השנתי שאותו מפרסמת CofaceBDI. מדובר בסקר בלתי תלוי, שנשלח לעובדים בחברות הגדולות במשק ומבוסס על התשובות שלהם.

את המקום הראשון תפסה השנה, שוב, גוגל (Google), כשאחריה חברת החשמל ומיקרוסופט (Microsoft). יצוין כי רק שלוש מ-100 החברות שנכללות בדירוג הן כאלה שעיקר עיסוקן הוא שירותי IT והטמעת פרויקטים: מטריקס במקום ה-49, אמן ב-68 ונס ב-88.

המנכ"ל והבעלים של אמן, בן פסטרנק, לא מסתיר את התרגשותו משילוב החברה בדירוג והוא רואה בכך המשך ישיר למדיניות שהוא מתווה מזה שנים, שלדבריו, עיקרה הוא השקעה בעובדים, ברווחתם ובשביעות רצונם ממקום העבודה, מה שתורם להגדלת המוטיבציה שלהם.

הופתעת מתוצאות הסקר?
"בהחלט. לא ידעתי על הפרסום מבעוד מועד.

ראיתי את השאלון. נדרשים מחשבה מעמיקה ולא מעט זמן כדי להשיב עליו. אני מתרשם שמדובר פה בסקר מקצועי וזה מאוד מחמיא לנו".

הוא מסב את תשומת הלב לכך שבעוד ששתי חברות ה-IT האחרות שמוזכרות בסקר הן ציבוריות, "אנחנו חברה פרטית ולמרות זאת, דורגנו במקום מכובד. זאת הפעם הראשונה שבה אנחנו מדורגים ואין ספק שבשנים הבאות נשתפר".

מה המשמעות של שביעות רצון העובדים בחברה שהיא מוטת שירותים וכפי שאמרת – פרטית?
"הסקר בהחלט מבטא את תוצאות המדיניות רבת השנים שלנו, שעיקרה השקעה בקידום מנהלי הביניים. זה תהליך שקורה גם בימים אלה ומטרתו להכשיר קאדר של מנהלי העתיד של הקבוצה. חלק לא קטן מהמנהלים אצלנו החלו את דרכם בתפקידים זוטרים יותר ולאחר שעברו את ההכשרות – קודמו. אנחנו לוקחים אותם לשלושה ימים בדרום הארץ ומרביצים בהם קצת ציונות. זה תורם הרבה לאווירה ולמוטיבציה.

דבר נוסף שאנחנו עושים הוא לקחת את כל העובדים שלנו פעם בשנה לנופש בחו"ל, עם בני הזוג שלהם.

הפעולות האלה הן לא דבר מובן מאליו, אבל זה חלק מה-DNA שלנו. המהלכים הללו חשובים קודם כל לנו, כחברה שיש לה יעדים, והם גם תורמים לשביעות הרצון של העובדים, שחשים שיש להם יציבות תעסוקתית ואופק להתקדם.

שאלת לגבי היותנו חברה פרטית – ובכן, היתרון של חברה פרטית מתבטא ביכולת שלה להיות גמישה ולקבל החלטות ארוכות טווח שגם מתחשבות בעובדים, בהבדל מחברות בורסאיות, שרצות אחרי הרבעונים.

ההשקעה בעובדים אצלנו היא ערך. אני תמיד אומר שחוץ מנדל"ן, אין לנו שום דבר אחר מלבד העובדים. המוטו שלי הוא שהעובדים במקום הראשון, אחר כך הלקוחות ובמקום השלישי בעלי המניות. בלעדי העובדים לא נוכל לעשות שום דבר".

אחד המדדים לשביעות רצון הוא השכר.
"נכון, אם כי זה לא המדד המרכזי. רמות השכר שלנו טובות ואם ניקח בחשבון גם את ההשקעה שלנו ברווחה ובהטבות לעובדים, אנחנו מעל לשוק".

מה היעדים שלכם לשנים הבאות?
"תכניות העבודה שלנו מסתכלות על 2025. היעד המרכזי שלנו הוא להיות חברה גלובלית, בעלת עוגן מרכזי בישראל. לעולם נהיה חברה ישראלית, כחול לבן".

איך אתה מעריך את שוק ה-IT כיום?
"מדובר בשוק בריא, משום שיש דרישה הולכת וגוברת ליישומים טכנולוגיים. הבעיה מרכזית היא מחסור בכוח אדם, שמשפיע על היכולת שלנו לממש את היעדים ומשפיע על רמות השכר. אנחנו משקיעים הרבה בתהליכי הדרכה והכשרה, אלא שקשה מאוד לגייס עובדים. יש באמן הרבה משרות פנויות, שיכולות להיות מאושיות מידית".

מה לגבי רכישת חברות?
"אנחנו מחפשים כל הזמן לרכוש חברות שמתאימות לנו, כי לא כל הידע נמצא אצלנו וחשוב לצאת מהקופסה ולהיעזר בדברים חדשים".

האם יש חברות שאתם נמצאים במשא ומתן לרכישתן?
"אנחנו כל הזמן במשאים ומתנים. אני צופה שעד סוף השנה נרכוש שלוש או ארבע חברות שנמצאות כרגע על המדף. אנחנו מתעניינים בחברות בתחומי הטלקום, האינטרנט והטרנספורמציה הדיגיטלית".

"השקעה בקידום מנהלים ורווחת עובדים היא ערך עליון" Reviewed by on . קבוצת אמן דורגה השנה בפעם הראשונה ברשימת 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל, בסקר השנתי שאותו מפרסמת CofaceBDI. מדובר בסקר בלתי תלוי, שנשלח לעובדים בחברות הגד קבוצת אמן דורגה השנה בפעם הראשונה ברשימת 100 החברות שהכי טוב לעבוד בהן בישראל, בסקר השנתי שאותו מפרסמת CofaceBDI. מדובר בסקר בלתי תלוי, שנשלח לעובדים בחברות הגד Rating: 0

הגיבו