תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » רד-האט הכריזה על הזוכות בפרס נשים בקוד פתוח 2018
זוכות פרס Women in Open Source Award 2018

רד-האט הכריזה על הזוכות בפרס נשים בקוד פתוח 2018

הזוכות הן דנה לואיס, מייסדת תנועת OpenAps, וכן זואי דיגה, סטודנטית מאוניברסיטת דיוק שזכתה להוקרה עבור תרומתה לקוד הפתוח

מאת 14 במאי 2018, 9:39 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בכנס השנתי של רד-האט (Red Hat), ה-Red Hat Summit שנערך באחרונה בסן פרנסיסקו, נערכה ההצגה הרשמית של הנשים הזוכות בפרס הקוד הפתוח, במסגרת Women in Open Source Award 2018.

החברה הכריזה על דנה לואיס, מייסדת תנועת מערכת הלבלב המלאכותי הפתוחה, OpenAPS (ר"ת Open Artificial Pancreas System), ועל זואי דיגה, סטודנטית מאוניברסיטת דיוק (Duke) בארצות הברית, כזוכות בפרס נשים בקוד פתוח 2018. הן קיבלו את הפרס במהלך ה-Red Hat Summit.

זו השנה הרביעית שרד-האט מעניקה את פרסי נשים בקוד פתוח, כדי להוקיר נשים שתרמו תרומה משמעותית לפרויקטים של קוד פתוח, או אלה העושות שימוש חדשני במתודולוגיות קוד פתוח. המועמדויות השנה הוגשו בשתי קטגוריות – אקדמיה (סטודנטיות באוניברסיטאות או קולג'ים) וקהילה (עובדות או מתנדבות בפרויקטים הקשורים לקוד פתוח). העלייה לגמר הייתה על בסיס קריטריונים שנקבעו, יחד עם הצבעה פומבית בה נקבעו הזוכות.

דיאנה אלכסנדר, סגנית נשיא ברד-האט, מכריזה בכנס השנתי, Red Hat Summit 2018, על על הזוכות בפרס נשים בקוד פתוח 2018. צילום: פלי הנמר

דיאנה אלכסנדר, סגנית נשיא ברד-האט, מכריזה בכנס השנתי, Red Hat Summit 2018, על על הזוכות בפרס נשים בקוד פתוח 2018. צילום: פלי הנמר

מלבד היותה מייסדת תנועת ה- OpenAPS, לואיס, שזכתה בפרס בקטגוריית הקהילה, היא היוצרת של ה-DIY Artificial Pancreas System.

OpenAPS הוא מאמץ פתוח ושקוף, המיועד ליצור מערכת לבלב מלאכותי בסיסי בטוחה ויעילה, הזמינה כדי לסייע לשפר ולהציל חיים, ולהפחית מהנטל על חולי סוכרת סוג 1. לואיס, שתורמת לקוד פתוח מזה ארבע שנים, התחילה את עבודתה אחרי שמכשירי הטיפול בסוכרת שלה תסכלו אותה. היא לא יכלה לגשת בזמן אמת לנתונים על סוכר בדם שלה, ועוצמת הקול של המוניטור שנועד להתריע על צניחת סוכר בדם שלה, לא הייתה חזקה מספיק כדי להעיר אותה בלילה – מה שמסכן את חייה. מערכת ההתרעה בעוצמת קול גבוהה יותר שהיא יצרה, התפתחה פחות משנה לאחר מכן למערכת הלבלב המלאכותי בקוד פתוח.

בשנים האחרונות צמחה קהילת OpenAPS ברחבי העולם, עם יותר מ-600 אנשים שמשתמשים עתה במערכות שונות המבוססות על עבודתה ותכנוני המערכת המקוריים. לואיס גם אפשרה פרויקטים אחרים של מחקר, ופיתחה כלי קוד פתוח העוזרים לעודד חוקרים בטיפול במערכי נתוני סוכרת, ובהרחבת מאמציהם.

דיגה, שזכתה בפרס בקטגוריית האקדמיה, לומדת לתואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית ומדעי המחשב. כתורמת לקוד הפתוח בשנתיים וחצי האחרונות, היא השתמשה בעוצמתו כדי להשפיע על הקמפוס שלה ומחוצה לו.

זוכות Women in Open Source Award 2018 בדיון עם המנהלות הבכירות ברד-האט על כניסת הנשים בעתיד לעמדות יותר בכירות בתעשיית ההיי-טק בעולם. צילום: פלי הנמר

זוכות Women in Open Source Award 2018 בדיון עם המנהלות הבכירות ברד-האט על כניסת הנשים בעתיד לעמדות יותר בכירות בתעשיית ההיי-טק בעולם. צילום: פלי הנמר

דיגה היא משתתפת מובילה במערכת קוד פתוח שעוקבת אחרי טמפרטורת חיסונים ומיקומי GPS שלהם כשאלה מגיעים לארצות מתפתחות, תוך שימוש במכשיר מבוסס ארדואינו (מיקרו-בקר בעל מעגל מודפס יחיד). זואי הוכרזה כמצטיינת על עבודתה בהעברת חיסונים, והיא שואפת לגשר על הפער בין חדשנות רפואית והצורך בשטח.

בקמפוס דיוק הייתה דיגה ה-CTO של חברה בבעלות ובתפעול סטודנטים, שמקשרת בין עסקים לקהילת האוניברסיטה כדי להציע הזמנות מקוונת למשלוחי אוכל וכביסה, שיווק, קייטרינג וטכנולוגיה. היא בנתה מחדש את המערך הטכנולוגי של פעילות חברת הסטודנטים, והיא גם מובילת הטכנולוגיה של צוות בין-יבשתי של סטודנטים להנדסה הלומדים באוניברסיטאות דיוק ומקאררה (בקמפלה בירת אוגנדה), שהתפתח בעקבות קורס הנדסה שהועבר בשתי האוניברסיטאות ב-2016.

כל אחת מהזוכות תקבל מלגה בסך 2,500 דולר, המיועדת לשימוש בפרויקטים או במאמצים של קוד פתוח. הן ירצו בכנס Opensource.com, ויקבלו הזדמנות לדבר באירוע קהילת מנהיגות נשים של רד-האט.

רד-האט הכריזה על הזוכות בפרס נשים בקוד פתוח 2018 Reviewed by on . בכנס השנתי של רד-האט (Red Hat), ה-Red Hat Summit שנערך באחרונה בסן פרנסיסקו, נערכה ההצגה הרשמית של הנשים הזוכות בפרס הקוד הפתוח, במסגרת Women in Open Source Awa בכנס השנתי של רד-האט (Red Hat), ה-Red Hat Summit שנערך באחרונה בסן פרנסיסקו, נערכה ההצגה הרשמית של הנשים הזוכות בפרס הקוד הפתוח, במסגרת Women in Open Source Awa Rating: 0

הגיבו