- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

פט גלסינגר על ההיבטים המרכזיים בטרנספורמציה הארגונית

"הטרנספורמציה שארגונים עוברים בעידן הנוכחי מורכבת מכמה היבטים: טרנספורמציה דיגיטלית – איך לבנות ולפרוס יישומים; ב-IT – איך לבנות מחדש ולאמץ את הענן; בכוח האדם – היעילות של המשאב החשוב ביותר של הארגון; ובאבטחה – הגנה על הנכסים והמוניטין", כך אמר פט גלסינגר, מנכ"ל VMware. לדבריו, החברה נותנת מענה לכך אחד מהתהליכים הללו.

גלסינגר אמר את הדברים על במת המליאה בכנס Dell Technologies 2018, שנחתם בסוף השבוע בלאס וגאס.

"אחד המסרים שאני מבקש להעביר היום הוא: יותר טוב ביחד (באנגלית זה נשמע טוב יותר: Better Together – נ"א). בכל חלק בחדשנות של VMware אנחנו טובים יותר ביחד, כחלק ממשפחת דל טכנולוגיות (Dell Technologies)".

החזון של VMware

החזון של VMware

"הגישה שלנו, ב-VMware, היא שאנחנו חייבים לחדש ולהאיץ את החדשנות – לא רק במחקר ופיתוח, אלא גם כיצד אנחנו מוכרים, תומכים ומאמצים גישות חדשות. אני אוהב לכנות זאת 'להרגיש 'נוח עם אי הנוחות'. הכוונה היא לעבור את הגבולות של מה שאנחנו מכירים. המנטרה שלנו היא פשוט ליישם חדשנות בכל דבר", אמר גלסינגר. הוא הוסיף כי "האסטרטגיה שלנו היא: כל מכשיר, כל יישום, על כל ענן. אנחנו מאמצים מגוון של מכשירים והופכים אותם למאובטחים ויעילים יותר".

רשת ענן וירטואלית חדשה

גלסינגר ציין כי עולם הרישות הארגוני "עומד לעבור מהפכה", בזכות רשת הענן ה-וירטואלית החדשה, מבוססת NSX, ש-דל הכריזה עליה בכנס. רשת זו תהיה בנויה על טכנולוגיה מוגדרת תוכנה ותתאים לכל ענן ציבורי או פרטי. לדבריו, "ארגונים יכולים להשתמש או להזיז עומסי עבודה בין עננים, דטה סנטרים פרטיים ומיקומי קצה, ולנהל יישומים בסביבה של ענן היברידי. עתיד הרישות טמון בתוכנה, ורשת העתיד היא רשת ענן וירטואלית".

הוא הזכיר את סל מוצרי הרישות והאבטחה שהחברה הכריזה עליהם, המאפשרים קישוריות ואבטחה עקבית ונרחבת לאפליקציות ונתונים בכל רחבי הדטה סנטר מוגדר התוכנה, בענן ובסביבות רשתות טלקום. סל ה-NSX יכלול יכולות חדשות, ובהן: אינטגרציה של NSX SD-WAN הן עם NSX Data Center והן עם NSX Cloud; תמיכה של NSX Cloud באפליקציות שרצות ב-Azure, הענן של מיקרוסופט (Microsoft); תמיכה של NSX Data Center באפליקציות ענן טבעיות שרצות בקונטיינרים ובאפליקציות שרצות על חומרה, אופטימיזציה של ביצועי רשתות טלקום, פונקציות רשת וירטואליות (NFV) ונטוורקינג עבור עומסי עבודה מבוזרים ב-NSX Data Center; ועוד.

גלסינגר ציין כי בחזון הרישות של VMware תומכות כיום חברות בולטות בטרנספורמציה דיגיטלית ובחדשנות טכנולוגית, בין היתר Dell-EMC, אריסטה (Arista), אקסנצ'ר (Accenture), יבמ (IBM) ומיקרוסופט.

"עולם מוגדר תוכנה מאפשר יציבות וגמישות"

"נקודת המפנה היא האם לבנות רשת לדטה סנטר כדי לאפשר התרחבות ויכולת הגעה לקצה, או לבנות רישות ענן גמיש ובר פיתוח כדי לאפשר את החדשנות העתידית. ברור שהתשובה היא שצריך את שתי האפשרויות. אנחנו מביאים שילוב של שני העולמות האלה, כדי לענות על הצרכים של הארגון הדיגיטלי, תוך שימוש בבינה מלאכותית ובלימוד מכונה", אמר גלסינגר.

"מעל לכל", הוסיף, "עולם מוגדר תוכנה מאפשר יציבות וגמישות. החזון שלנו לעתיד הרישות הוא שכבה של תוכנה מהדטה סנטר לענן ולקצה – המאפשרת להתחבר ולאבטח נתונים בלי קשר למיקומם, כשהאבטחה משולבת ישירות בפלטפורמה, והכל עם אפשרות של אוטומציה וניטור".

במפגש עיתונאים שקיים גלסינגר הוא ציין כי "אני בטוח שנשלב בינה מלאכותית ולימוד מכונה בכל קווי המוצרים. נמצא דרכים להעשיר אותם ביותר חוכמה. בהמשך השנה בוודאי תשמעו על הכרזות שלנו בתחום זה".

הכותבת הייתה אורחת החברה בכנס.