תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » יבמ: תוצאות מעורבות; חוסר שביעות רצון בשוק ההון
ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ. צילום: יח"צ

יבמ: תוצאות מעורבות; חוסר שביעות רצון בשוק ההון

החברה רשמה ברבעון הראשון עלייה של 5% בהכנסות וירידות ברווחים הנקי והתפעולי ● המנייה שלה צנחה בימים האחרונים, משום שלדעת האנליסטים, היא לא מתאימה את עצמה למציאות הטכנולוגית הנוכחית

מאת 22 באפריל 2018, 11:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יבמ (IBM) הציגה ברבעון הראשון של השנה תוצאות מעורבות, עם עלייה בהכנסות לצד ירידה ברווחים הנקי והתפעולי – כך עולה מהתוצאות שפרסם הענק הכחול לפני ימים אחדים. הסיבה לירידות אלה היא גידול ניכר יותר בהוצאות מאשר ההכנסות.

ההוצאות הרבעוניות של יבמ רשמו עלייה של 6.04% ל-1.74 מיליארד דולר בעוד שההכנסות גדלו ב-5.05% ל-19.07 מיליארד. העלייה בהכנסות ברבעון הנוכחי היא חדשות טובות עבור החברה, שכן מדובר ברבעון שני של גידול בסעיף זה לאחר שש שנים רצופות של ירידות. עוד יש לציין שכמעט מחצית (46%) מההכנסות נבעו ממכירות מוצרים שהושקו בשלוש השנים האחרונות. כך, מכירות המוצרים הקוגניטיביים, דוגמת ווטסון (Watson), רשמו עלייה של 5.83% ל-4.3 מיליארד דולר, מכירות השירותים העסקיים עלו ב-4.19% ל-4.17 מיליארד, ההכנסות משירותים טכנולוגיים – קרי, פלטפורמות הענן של יבמ – עלו ב-4.98% ל-8.63 מיליארד ומכירות המערכות רשמו עלייה של 7.53% ל-1.5 מיליארד. ההכנסות מאשראי ספקים שהחברה העניקה ללקוחותיה נותרו ללא שינוי – 405 מיליון דולר – ומכירות השירותים והמוצרים האחרים פחתו ב-2.9% ועמדו על 69 מיליון.

אלא שכאמור, עקב העלייה הגבוהה יותר בהוצאות, הרווחיות הרבעונית של יבמ פחתה: זו התפעולית צנחה ב-20.23% ל-1.14 מיליארד דולר, זו הנקייה קטנה ב-4.06% ל-1.68 מיליארד, והרווח הנקי למנייה רשם ירידה של 2.16% ועמד על 1.82 דולר.

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות של יבמ רשמו עלייה של 6.01% ל-10.83 מיליארד דולר, הרווח הגולמי גדל ב-3.81% ל-8.25 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 43.24%.

צניחה במניית יבמ

שוק ההון לא קיבל בעין יפה את התוצאות: מניית הענק הכחול צנחה ביום ד' בכ-7% והמשיכה לרדת בשיעורים נמוכים יותר בימים שלאחר מכן. בוול-סטריט אומרים שהסיבה לכך היא לא הירידות ברווחים אלא מאחר שהחברה הוותיקה לא מתאימה את עצמה למציאות הטכנולוגיות הנוכחית במהירות הנדרשת.

לעומת זאת, ג'יני רומטי, יו"רית ומנכ"לית יבמ, העדיפה להסתכל על החצי המלא של הכוס ואמרה כי "במהלך הרבעון הראשון של השנה החברה הציגה המשך מומנטום חיובי, עם גידול כללי בהכנסות וגידול בהכנסות ברוב הסעיפים. הדבר משקף את יחס הלקוחות אלינו – הם מעריכים את הטכנולוגיות החדשניות שלנו, את המיומנות המקצועית של יבמ ואת המחויבות שלה לאבטחת הנתונים. יתרונות אלה באים לידי ביטוי במעמדנו בתחומי הענן העסקי, הבינה המלאכותית ואבטחת המידע".

יבמ: תוצאות מעורבות; חוסר שביעות רצון בשוק ההון Reviewed by on . יבמ (IBM) הציגה ברבעון הראשון של השנה תוצאות מעורבות, עם עלייה בהכנסות לצד ירידה ברווחים הנקי והתפעולי - כך עולה מהתוצאות שפרסם הענק הכחול לפני ימים אחדים. הסיב יבמ (IBM) הציגה ברבעון הראשון של השנה תוצאות מעורבות, עם עלייה בהכנסות לצד ירידה ברווחים הנקי והתפעולי - כך עולה מהתוצאות שפרסם הענק הכחול לפני ימים אחדים. הסיב Rating: 0

הגיבו