תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » ממשלת אוסטרליה ממקדת מיומנויות טכנולוגיות בתכנית ויזה חדשה
אוסטרליה - תכנית ויזת עבודה חדשה לתחומי הטכנולוגיה. אילוסטרציה: PhotoShopAustralia, BigStock

ממשלת אוסטרליה ממקדת מיומנויות טכנולוגיות בתכנית ויזה חדשה

אחרי לחץ מחברות הטכנולוגיה העולמיות והמקומיות - הממשלה האוסטרלית החליטה להרחיב את מדיניות מתן אשרות העבודה בתחום הטכנולוגי, במסגרת תכנית ניסיונית חדשה שתחל ביולי הקרוב

מאת 19 במרץ 2018, 12:34 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ממשלת אוסטרליה השיקה תכנית פיילוט חדשה למתן ויזה, שנועדה לסייע לעסקים לגייס בעלי מיומנויות טכנולוגיות שלשירותיהם יש ביקוש במדינה. התכנית תנסה לגייס כישרונות טכנולוגיים גלובליים בהתאם לשני אפיקים נדרשים: אחד נועד לעסקים קיימים והאחר בעבור חברות סטארט-אפ.

המסלול הראשון יהיה זמין לעסקים הרשומים באופן רשמי, או שמחזורם השנתי עמד על לפחות 4 מיליוני דולרים אוסטרליים (3.08 מיליוני דולרים אמריקניים) במשך שנתיים. המשרה המוצעת לאיוש חייבת להגיע להכנסה שנתית מינימלית של 180,000 דולרים אוסטרליים למועמד.

מסלול הסטארט-אפ ידרוש כתנאי שהעסק פועל בתחום הקשור ל-תחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה, המכונים Stem (ר"ת science, technology, engineering and maths), ושהחברה תהיה מוכרת רשמית על ידי הגוף הממשלתי האוסטרלי העוסק בחברות הזנק.

עסקים קיימים יוכלו להציע עד 20 עמדות בשנה, בעוד שעסקי סטארט-אפ יוכלו להציע עד חמש משרות. כל מסלול ידרוש בדיקות מטעם משרד העבודה, רזומה נקי מהפרות ועבירות של במקום העבודה או של חוק ההגירה של המדינה, וכן מדיניות גיוס שנותנת במופגן עדיפות לעובדים אוסטרליים. בשני המקרים תינתן אשרת שהייה ארעית לתקופה של 4 שנים, עם תושבות קבע שתיושם לאחר שלוש שנים.

"זהו חלק מהרפורמות המתמשכות בתכניות הוויזה המוכרות שלנו, שנועדו להבטיח לאוסטרלים עדיפות לעבודות אוסטרליות, אך שמכירים בכך כי ישנם זמנים שבהם המיומנויות אינן זמינות במדינה", אמר שר האזרחות האוסטרלי, אלן טאדג'.

הדברים מגיעים לאחר שממשלת אוסטרליה הודיעה בשנה שעברה כי תשנה את מדיניות הוויזה הזמנית שלה, שמשרתת בעיקר את המגזר הטכנולוגי. מערכת האשרות העסקיות המוגבלות שמעניקה אוסטרליה זכתה לביקורת מחברות טכנולוגיה שונות, כולל מגוגל (Google), אשר לאחרונה כינתה את המנגנון האוסטרלי "בלתי תחרותי". הענקית ממאונטיין וויו קראה לממשלה הפדרלית "לתקן מדיניות הגירת מיומנים", וחשפה כי השינויים באשרה ב-2007 אילצו את חברת הטכנולוגיה "לשנות את תכניות הגיוס האוסטרליות".

תכנית הפיילוט לוויזה תחל ב-1 ביולי.

ממשלת אוסטרליה ממקדת מיומנויות טכנולוגיות בתכנית ויזה חדשה Reviewed by on . ממשלת אוסטרליה השיקה תכנית פיילוט חדשה למתן ויזה, שנועדה לסייע לעסקים לגייס בעלי מיומנויות טכנולוגיות שלשירותיהם יש ביקוש במדינה. התכנית תנסה לגייס כישרונות טכנ ממשלת אוסטרליה השיקה תכנית פיילוט חדשה למתן ויזה, שנועדה לסייע לעסקים לגייס בעלי מיומנויות טכנולוגיות שלשירותיהם יש ביקוש במדינה. התכנית תנסה לגייס כישרונות טכנ Rating: 0

הגיבו