תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מחקר: רק חמישית מהארגונים יבצעו יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית השנה
המנמ"ר - המוביל של כלל הארגון אל עבר הטרנספורמציה הדיגיטלית. אילוסטרציה: Soshkin, BigStock

מחקר: רק חמישית מהארגונים יבצעו יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית השנה

על פי רד-האט, עבור ארגונים רבים, אסטרטגיות ענן עדיין נמצאות בהתהוות ● בשליש מהארגונים - אין אסטרטגיית ענן מוגדרת

מאת 12 בפברואר 2018, 17:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כולם מדברים על טרנספורמציה דיגיטלית, אך האם מרבית הארגונים באמת מבצעים זאת? במפתיע, מחקר חדש של רד-האט (Red Hat) מעלה כי רק 19% מהארגונים מתכננים לבצע יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית ב-2018.

הספקית הגדולה בעולם של פתרונות קוד פתוח בחנה את מחשבותיהם הטכנולוגיות והעסקיות של יותר מ-400 מהלקוחות שלה לשנה החדשה. על פי המחקר, מאחר ש-"חידוש IT קיים" נשאר אתגר מרכזי (42%), ברד-האט מאמינים כי הדבר מראה כי ארגונים מתמקדים באופטימיזציית השקעות אלה, ויוצרים תשתית אג'ילית יותר – לפני התקדמות עם טרנספורמציה דיגיטלית מלאה.

עם זאת, מציינים החוקרים, הנתון מהווה גם הוכחה לכך שארגונים מטמיעים את אבני הבנייה של טרנספורמציה דיגיטלית – עם השקעות באינטגרציה, תשתית ענן, ויישומים מודרניים. "זו אולי אינדיקציה טובה לכך שבקרב לקוחות ארגוניים, מדובר פשוט בדרך בה הם מספקים עתה שירותים מודרניים יותר – ואין צורך בתיוג כ-'טרנספורמציה'", ציינו.

על פי רד-האט, ב-2018 ארגונים לקוחות יעשו יותר עם השקעות IT קיימות וירחיבו את תפקיד יוזמות הענן. כך, ב-2017 גילה המחקר כי מרבית הארגונים היו במסע לטרנספורמציה דיגיטלית, ורצו להעביר את השקעותיהם לתשתית ויישומים מודרניים. הנתונים השנה מזהים תפנית מסוימת לעומת השנה שעברה, וחלק מהממצאים נותנים ביטוי לשינוי הלך הרוח של לקוחות ארגוניים, לכיוון של לבצע יותר עם השקעות IT קיימות, בעוד אחרים ציינו את התפקיד שיוזמות ענן ממלאות בארגוניהם.

כך, בעוד ההוצאה על IT ב-2017 התמקדה באופטימיזציית IT קיים, מרבית המשיבים מתכוננים להוציא יותר מתקציביהם בתחומים הבאים: אספקת תשתיות ושירותי ענן (36%), אינטגרציית נתונים ויישומים (76%), ופיתוח והטמעת יישומים מודרניים (30%).

הענן לאן

נתון נוסף מצביע על המשך גידול ביוזמות ענן השנה, ובבשלות שלהן: כמו ב-2017, מימון לתשתיות ענן צוין כמיקוד העיקרי בהשקעות הצפויות השנה בקרב הארגונים (36%), עם העדפה לענן היברידי וריבוי עננים. מרבית הארגונים (61%) הגדירו את אסטרטגיות תשתית הענן שלהם כהיברידיות, בהשוואה לשנה שעברה – אז הייתה חלוקה בין ענן היברידי (30%) ופרטי (38%).

בעוד ענן היברידי מהווה אסטרטגיה לוהטת, היו משיבים שעדיין שוקלים שימוש ביותר מאשר ענן היברידי, מדברים על ניידות עומסי עבודה ברחבי יותר מאשר ענן אחד בו-זמנית, ומשתמשים באסטרטגיות מרובות-עננים עבור יישומיהם. כ-37% מהמשיבים עוברים לכיוון עתיד מרובה עננים, או שכבר מטמיעים, או שמתכוונים להטמיע תשתית מרובת-עננים ב-2018.

חידוש השקעות קיימות עדיין מהווה אתגר עיקרי, וגם עדיפות עיקרית – עבור רבים: בעוד על פי ממצאי המחקר מ-2017, מרבית הארגונים עסקו בטרנספורמציה דיגיטלית, השנה זוכה לעדיפות הטיפול באתגרים הכרוכים באופטימיזציית וחידוש השקעות IT קיימות, כאשר 42% מהמשיבים לסקר דירגו זאת כאתגר העיקרי שלהם ב-2018. אתגרים בולטים נוספים כוללים שיפור אבטחה (47%), תהליכים אוטומטיים (36%), ואינטגרציה של נתונים, תהליכים ויישומים (26%). בנוסף, 31% מהם שוקלים חידוש השקעות IT קיימות כעדיפות תקציבית לשנה הנוכחית.

טכנולוגיות חדשניות רק מתעוררות

יותר מ-50% מהארגונים דיווחו כי אין להם תכניות לבצע מחקר או להטמיע פתרונות בינה מלאכותית (AI), או למידת מכונה (ML) ב- 2018. קצת יותר מ-40% אמרו אותו דבר לגבי אינטרנט של הדברים (IoT).

עבור מרבית ארגוני ה-IT, תחומי טכנולוגיה חדשניים אלה עדיין מתעוררים, ולא נמצאים בעדיפות גבוהה ב-2018. מאחר שחדשנות קוד פתוח שנתרמת לקהילה (Upstream) מקדמת תחומים אלה, ברד-האט צופים לראות תכניות אימוץ בסקרים עתידיים.

בתחילת 2018, עבור ארגונים רבים, אסטרטגיות ענן עדיין נמצאות בהתהוות. שליש מהמשיבים אומרים כי לארגוניהם אין אסטרטגיית ענן מוגדרת. זו עשויה להיות אינדיקציה לכך שלקוחות ארגוניים עדיין בוחנים בזהירות את נוף הענן המתפתח בהתמדה. לגבי מנהלי IT שכבר הגדירו את אסטרטגיית הענן של ארגוניהם, ברד-האט רואים זאת כאינדיקציה לכך שהם צריכים, כנראה, להגדיר ביתר בהירות אסטרטגיה זאת ברחבי ארגוניהם.

מחקר: רק חמישית מהארגונים יבצעו יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית השנה Reviewed by on . כולם מדברים על טרנספורמציה דיגיטלית, אך האם מרבית הארגונים באמת מבצעים זאת? במפתיע, מחקר חדש של רד-האט (Red Hat) מעלה כי רק 19% מהארגונים מתכננים לבצע יוזמות טר כולם מדברים על טרנספורמציה דיגיטלית, אך האם מרבית הארגונים באמת מבצעים זאת? במפתיע, מחקר חדש של רד-האט (Red Hat) מעלה כי רק 19% מהארגונים מתכננים לבצע יוזמות טר Rating: 0

הגיבו