תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » יהלומים – ידידיו הטובים ביותר של משתמש הסמארטפון?
יהלומים הם החיים. אילוסטרציה: MstudioG/BigStock

יהלומים – ידידיו הטובים ביותר של משתמש הסמארטפון?

מסך יהלום, שישמור על הטלפון הנייד שלנו מפני נזקים יקרים במיוחד שמקורם בשבר הצג, עומד להגיע אל הצרכנים בתוך כשנה, ועשוי לסמן תחילתו של עידן חדש שבו אנחנו הרבה פחות חרדים להפיל מידינו את החבר הטוב שלנו

מאת 7 בפברואר 2018, 9:43 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כולנו מכירים את התסריט הזה – הסמארטפון נשמט מהיד בטעות וצונח על המסך אל הקרקע. אנחנו מרימים אותו בלב דופק, שכן אם נשבר לו המסך זה בהחלט עומד לשבור לנו את הלב ואת הארנק. ובכן, ב-2019 החשש המוכר הזה עומד כנראה לעזוב את השטח בזכות חידוש מצופה במיוחד – מסך יהלום לנייד.

הזכוכית המבטיחה נקראת "Mirage Diamond Glass" והיא פותחה על ידי Akhan Semiconductors, המתמחה בפיתוח וייצור של חומרים ננו-גבישיים, המבוססים על חלקיקי גבישים זעירים.

מנכ"ל החברה, אדם האן, אמר כי הזכוכית החדשה תהיה חזקה וקשה יותר מכל מה שהכרנו אי-פעם. זכוכית היהלום מיראז' (Mirage Diamond Glass) עשויה מיהלומים שפותחו במעבדה וניתן להשתמש בה בשילוב עם טכנולוגיות אחרות המשמשות לסיבולת מסך, כמו ה-Corning Gorilla Glass 3.

חזק יותר – יקר יותר

הבחירה של הפרויקט המבטיח הזה דווקא ביהלום אינה מפתיעה. היהלום, מלבד היותו מבריק ויקר (וחברה הטוב ביותר של האשה, אליבא דמרלין מונרו), הוא גם החומר הטבעי העמיד ביותר המוכר לבני האדם. לכן זה אך הגיוני להשתמש בו בכדי לשדרג את הניידים שלנו, כך שלא יהיו כל כך פגיעים, ולאפשר להם סוף סוף להצטייד במסך (כמעט) בלתי שביר.

זכוכית המסך שבה נעשה שימוש עד כה בתעשייה מורכבת משילוב של אלומיניום, סיליקון וחמצן, והיא אמנם התחסנה כשנכנסו לשימוש תהליכים כימיים שונים, אבל אין בזה די, כידוע לכולנו.

היצרנית מספרת כי מספר בדיקות וחישובים עדיין מונעים את כניסת מסכי היהלום לשימוש – בדיקות נעשות על מנת להבטיח שהיהלומים מסוגלים לשדר אותות חשמליים, כדי לאפשר את פונקציונליות מסך המגע. בדיקות אלו הוכיחו בינתיים כי החומר מתאים באופן מלא ומגיב ללא כל השהיה. כמו כן נערכו בדיקות כוח על מנת להבטיח את עמידות הזכוכית. החברה פועלת גם על הפחתת השתקפות האור בזכוכית, כך שהמשתמשים לא יזדקקו לרמות בהירות גבוהות מדי של תאורת הנייד.

לבסוף, אך לא פחות – נושא המחיר. כפי שאולי ניחשתם, יהלומים רחוקים מלהיות זולים, לכן אנו מצפים שהטכנולוגיה החדשה תעלה את מחירי הניידים שיצוידו בה. עניין שגם הוא נלקח בחשבון לפני ייצור בקנה מידה נרחב.

זכוכית היהלום מיראז' נבדקת כעת על ידי יצרניות של מכשירים, ששמותיהן נשמרים בינתיים בסוד. לגבי זמינות המסכים, לדברי האן כי החברה תעבוד כהתחלה עם יצרנית אחת מכל קטגוריה נתונה ובסופו של דבר תתרחב לחלקים אחרים של השוק.

יהלומים – ידידיו הטובים ביותר של משתמש הסמארטפון? Reviewed by on . כולנו מכירים את התסריט הזה - הסמארטפון נשמט מהיד בטעות וצונח על המסך אל הקרקע. אנחנו מרימים אותו בלב דופק, שכן אם נשבר לו המסך זה בהחלט עומד לשבור לנו את הלב וא כולנו מכירים את התסריט הזה - הסמארטפון נשמט מהיד בטעות וצונח על המסך אל הקרקע. אנחנו מרימים אותו בלב דופק, שכן אם נשבר לו המסך זה בהחלט עומד לשבור לנו את הלב וא Rating: 0

הגיבו