תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » ביטקוין » הדרך החדשה להשגת ביטקוין: חטיפה?
חטיפה פיזית בגלל ביטקוין. אילוסטרציה: BigStock

הדרך החדשה להשגת ביטקוין: חטיפה?

החרפה באמוק למטבעות וירטואליים - מנהל בורסה למסחר במטבעות מבוזרים מאוקראינה נחטף ושוחרר לאחר שכופר בגובה מיליון דולר בביטקוין שולם לחוטפיו

מאת 31 בדצמבר 2017, 11:40 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כשפאבל לרנר סיים את עבודתו במשרדו בקייב שבאוקראינה – שם הוא עובד כאנליסט הראשי לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים מטעם חברת EXMO הבריטית, המאפשרת סחר מול היורו, הדולר והרובל הרוסי – הוא לא חשב שהדבר הבא שיקרה הוא שהוא ייחטף. אבל זה בדיוק מה שקרה, כך על פי דיווח של הפייננשייל טיימס (Financial Times).

קבוצת גברים עטויי מסיכות סקי התנפלה על לרנר ביום ג' האחרון, ועל פי הדיווחים חבריה קשרו אותו, זרקו אותו למושב האחורי של מכונית מרצדס-בנץ ונסעו משם. בסופו של דבר, לאחר ימים של דיווחים, ספקולציות וניסיונות חיפוש שעלו בתוהו, שוחרר לרנר משליטת חוטפיו, אבל רק לאחר ששילם להם ככופר סכום של כמיליון דולרים בביטקוין (Bitcoin).

EXMO פרסמה הצהרה ציבורית שבה כתבה כי "כרגע הוא בטוח, ולא נגרם לו נזק פיזי. עם זאת, פאבל נמצא כעת במצב של מתח גדול, ולכן, הוא לא יספק שום הערות רשמיות בימים הקרובים. התיק נמצא כעת בחקירה של רשויות ביטחון המדינה".

החברה – אשר לה 900 אלף משתמשים, על פי האינפורמציה שהיא מפרסמת באתר שלה, ושסירבה לספק פרטים על העברת דמי הכופר והקשר עם החוטפים –  גם כתבה כי "צוות EXMO אסיר תודה לקהילה הקריפטוגרפית ולתקשורת על התמיכה הפעילה שלהם. אנו מבטיחים לספק בזמן כל עדכונים שיהיו על המצב.

חידוש במשפחת פשעי המטבע הווירטואלי

חטיפתו של לרנר היא הראשונה מסוגה, והכופר שנגבה בעבור שחרורו הוא המקרה המוכר הראשון של סחיטת ביטקוין באמצעות חטיפה פיזית של אדם. אבל בעת הנוכחית, שבה הביטקוין לא יורד מהכותרות ושהציבור הנרחב נחשף ומגלה עניין הולך וגדל במטבעות וירטואליים, הופכים אלו ליעד חם בעבור פשיעת סייבר.

ביולי השנה, למשל, התגלה כי אתר Bithumb – שבהתבסס על מחזורי המסחר האחרונים הוא אתר הסחר בביטקוין הגדול ביותר בדרום קוריאה, ואף אחד מחמשת הגדולים בעולם – נפגע על ידי האקרים ופרטיהם האישיים של יותר מ-30 אלף לקוחותיו נגנבו כנראה.

גם אתרי חילופים קוריאנים אחרים נפרצו יותר מפעם אחת במהלך השנה, ביניהם יוביט (Youbit) שאפילו נאלץ לסגור את שעריו לאחר הגשת בקשה לפשיטת רגל בעקבות ההתקפה האחרונה עליו. גופי החילופים הפופולריים EtherDelta, העוסק באת'ריום (Ethereum), ו-ERC20, היו נתונים למתקפת פישינג לפני כמה שבועות. כעת יש לקוות כי חטיפתו של לרנר לא מסמנת את תחילתו של עידן חדש ומאוד מטריד שגם הוא חלק מההיסטריה הגדולה שסובבת את הביטקוין ואת שאר המטבעות הדיגיטליים.

הדרך החדשה להשגת ביטקוין: חטיפה? Reviewed by on . כשפאבל לרנר סיים את עבודתו במשרדו בקייב שבאוקראינה - שם הוא עובד כאנליסט הראשי לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים מטעם חברת EXMO הבריטית, המאפשרת סחר מול היורו, הדולר כשפאבל לרנר סיים את עבודתו במשרדו בקייב שבאוקראינה - שם הוא עובד כאנליסט הראשי לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים מטעם חברת EXMO הבריטית, המאפשרת סחר מול היורו, הדולר Rating: 0

הגיבו