- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

תל אביב – במקום השני בתחרות חדשנות של האיחוד האירופי

עיריית תל אביב-יפו זכתה היום (ג') במקום השני בתחרות חדשנות של האיחוד האירופי – אחרי פריז, שהגיעה ראשונה. מטרת התחרות, ששמה iCapital- European Capital of Innovation prize, היא להאיר זרקור ולהדגיש פעילויות חדשניות בערים, המתבססות על התנסויות חדשות ומיזמים חדשניים. גובה הפרס שניתן לעיריית תל אביב-יפו הוא 100 אלף יורו, שנועדו למנף את פעילותה בתחום החדשנות. עיריית פריז קיבלה מיליון יורו.

טקס ההכרזה על העיר הזוכה נערך בכנס Websummit, שמתקיים בליסבון, בירת פורטוגל, בנוכחות נציב האיחוד האירופי וראש ממשלת פורטוגל, שאירח את ראשי 10 הערים שעלו לגמר, מתוך 32 ערים שהגישו מועמדויות. פרט לפריז ולתל אביב הגיעו למעמד זה הערים אורהוס וקופנהגן מדנמרק, ברלין מגרמניה, הלסינקי וטמפרה מפינלנד, ניס וטולוז מצרפת וטאלין, בירת אסטוניה.

במסגרת התחרות התבקשו הערים המתמודדות להוכיח מהן הפעילויות החדשניות שבהן הן נוקטות למציאת פתרונות יצירתיים לאתגרים מקומיים. זאת, במטרה לבחון כיצד פעילויות אלה תורמות לרווחת כל תושבי העיר וכיצד הן ממצבות אותה כמודל וכדוגמה לערים אחרות.

מאז הצטרפה ישראל לתכניות המסגרת למחקר ופיתוח של האיחוד האירופי, הוזמנה עיריית תל אביב-יפו להשתתף במספר פרויקטים של האיחוד במגוון תחומים, כגון תחבורה, איכות הסביבה, זיהום אוויר, תשתיות, בנייה ירוקה, חינוך, רווחה, ביטחון וחירום. תל אביב-יפו אף זכתה ב-2014 בתואר העיר החכמה בעולם ובמקום הראשון בתחרות World Smart Cities Award, שהתקיימה במסגרת הכנס העולמי לערים חכמות בברצלונה, Smart City Expo – אחד הכנסים הנחשבים בעולם בתחום החדשנות העירונית. בתחרות אז התמודדו כ-250 ערים מרחבי העולם.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר כי העיר היא "ליבה הפועם של תעשיית החדשנות הישראלית, המשגשגת בשני העשורים האחרונים, והזכייה במקום השני בתחרות היא עוד הוכחה לכך. העירייה הובילה ועודדה, מתוך ראייה ארוכת טווח, את הכוחות היצירתיים בעיר, על מנת להעצים ולשמר את יתרונה התחרותי כאקו-סיסטם מוביל בעולם. תל אביב-יפו מהווה סביבה אטרקטיבית במיוחד ליזמים טכנולוגיים יצירתיים ולחברות סטארט-אפ, בזכות שילוב של אוכלוסייה צעירה, אווירה תוססת וסביבה תומכת, לצד מגוון ההשקעות העירוניות. נמשיך לשמור על מעמדה של תל אביב בתעשייה העולמית גם בשנים הבאות".

הכותב הינו שליח אנשים ומחשבים לכנס.