מימון המונים: רגע שקרי של נחת

אז אמרנו לעצמנו - אנחנו עושים את זה, אנחנו נהיה חלק מהגשמת החלום של זר כלשהו עם מוצר נפלא ● אחל'ה! אז... מה קורה עכשיו?

מימון המונים לגאדג'טים מגניבים. אילוסטרציה: AndreyPopov/BigStock

אז מה בעצם קורה לאחר שמצאנו את הפרויקט שהדליק אותנו, בחרנו את התמורה שקרצה לנו הכי מכולן והשתלמה כספית עד כמה שאפשר, ולחצנו על כפתור התמיכה?

אושר ובהלה יחדיו. וזה בסדר גמור.

קודם כל, אתם חלק מהפרויקט, ויוצרי הפרויקט מאושרים מזה, חבריכם התומכים מאושרים מזה, אתם ככל הנראה מכריחים את עצמכם לכמה רגעים להיות מאושרים מזה – ואילו הבנק שלכם שונא אתכם ומצטער על היום בו נולד מימון ההמונים.

שתי אופציות לפניכם בכל הנוגע לתמיכה. אחת תגרום לכם קלילות ועיוורון עתידי, השניה תלחיץ טיפה יותר, אך ככל שמורידים את הפלסטר במהירות – כך גם הכאב נעלם.

אני כמובן מדבר על הספירה לאחור של הימים עד למימון הפרויקט – בהנחה כמובן שנפלתם על פרויקט שהשיג את שביקש.

כל החיים לפנינו

במידה ותמכתם בפרויקט שלפניו עוד 40 ימים ומעלה – מה טוב! מי יזכור בעוד 40 ימים שהשקענו במשהו בכלל, הבנק לא יודע מה עשינו, אפשר לעלות על מטוס למקסיקו, ובמקרה הצורך להיבלע בעומק האדמה. מה שנקרא – כל החיים לפנינו.

בתקופה ארוכה זו, אמנם ארנקכם יישאר ללא שינוי, אך המייל שלכם יאהב אתכם יותר. עדכונים מבית היוצר של הפרויקט על כמה נפלא הולך ואיך תיכף מגיעים ליעד וקדימה עוד קצת – יהיו חלק משגרת יומכם. אם הפרויקט כבר מומן, אז תזכו למה שזוכים חברי האופציה השניה, אלה שלפניהם ימים קלים עד שעות עד סיום גיוס הכספים – וזה לעדכונים על הפיכת החלום למציאות.

בין מובילי הפרויקטים יש את אלה הענייניים יותר, ויש את אלה שאם לא הזמן יהרוג אתכם, אז ככל הנראה יהיו הם.

אמנם עדכונים הם דבר חשוב. אתם רוצים לדעת מה קורה עם המטריה האחרונה שאי פעם תקנו – שכן לא תקום הרוח אשר תהפוך ותשמיד אותה – ולכן כל מילה היא חשובה – עד שתגלו שאם יש דבר שאינו חשוב – זה כל מילה, ואחל'ה שסין יפה, אבל מה 'ניינים שם עם המטריה? החורף אוטוטו כאן.

קחו בחשבון שרגע המימון בו מבשרים לכם בהתלהבות משום מה שהאשראי שלכם חויב, הוא רגע אושר רק לצד אחד מאיתנו – וזה לא אנחנו. ומרגע המימון אנו עוברים לרגע חדש שלא הכרנו או יותר נכון התעלמנו – ובצדק – והוא תאריך יעד קבלת המוצר, שלרוב מדובר על לפחות חצי שנה קדימה.

"זה שובר אותי לא פחות מאשר אתכם"

וכעת, סוד – לא קם הפרויקט (טוב, כמעט ולא) שעמד בזמנים, שלא לדבר על "עדכונים" של התנצלויות, כאב לב, "זה שובר אותי לא פחות מאשר אתכם", ובגדול – תזכירו לי במה תמכתי?

אבל אנחנו אופטימיים. ואתם יודעים למה? כי יוצרי הפרויקט, ברוב הפעמים, אינם וואן טריק פוני, שלא לומר – וואן היט וונדר, אלא הם כאלה שרוצים שתתמכו גם בפרויקט הבא שלהם. ולכן, הם ידממו ויזחלו ויזיעו לעבר ההצלחה, כי אין מצב שאתם לא מקבלים מהם מוצר פגז.

כי חבריי התומכים – יותר ממה שאתם צריכים (ואתם לא צריכים) אותם – הם צריכים (והם לחלוטין כן צריכים) אתכם. והם צריכים שלא תעזבו אותם אחרי הנשיקה הראשונה.

ויודעים מה – זה מצליח.

ולמה – כי האהבה מנצחת.

האהבה למוצר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים