יו"ר חדש לרשות החדשנות: ד"ר עמי אפלבום, נשיא KLA-Tencor

ד"ר אפלבום נבחר מבין שלושה מועמדים וייכנס לתפקידו בשבוע הקרוב ● בסך הכול היו מועמדים לתפקיד עשרות בכירים בהיי-טק, בהם מקסין פסברג, לשעבר מנכ"לית אינטל, שהתפקיד הוצע לה - אולם היא החליטה להישאר בחברה

שר הכלכלה, אלי כהן (משמאל), והיו"ר החדש של רשות החדשנות, ד"ר עמי אפלבום. צילום: דוברות משרד הכלכלה

ד"ר עמי אפלבום ייכנס בשבוע הקרוב לתפקיד יו"ר רשות החדשנות (המדען הראשי), לאחר ששר הכלכלה, אלי כהן, בחר בו מבין שלושה מועמדים. ד"ר אפלבום, נשיא KLA-Tecnor ישראל, גבר על רן אחיטוב, שותף בקרן ההון-סיכון מאגמה ונצ’רס, וד"ר אהוד גלר, מייסד ושותף-מנהל של מדיקה – קרן שמשקיעה בעולם מדעי החיים. בסך הכול ניגשו 39 מועמדים ושלושת הסופיים נבחרו על ידי ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי.

לאורך המרוץ לתפקיד יו"ר רשות החדשנות הועלו שמות רבים, בהם שלושה אנשי אינטל (Intel): מקסין פסברג, לשעבר מנכ"לית החברה בישראל, שהתפקיד הוצע לה אולם לאחר רכישת מובילאיי (Mobileye) החליטה להישאר באינטל, ומולי אדן ודדי פרלמוטר, שכיהנו כסגני נשיא בחברה העולמית.

רשות החדשנות מהווה הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית בחדשנות של התעשייה הישראלית. היא החלה לפעול אשתקד ומקבלת תקציב של 1.6 מיליארד שקלים. מהרשות נמסר כי ייעודה המרכזי הוא להביא לשגשוג כלכלי באמצעות חדשנות טכנולוגית, פיתוח תעשייה ושירותים עתירי ידע בעלי תחרותיות בזירה הגלובלית, ולשיפור הפריון של המגזר הפרטי – בפרט בתעשיות הייצור.

ד"ר אפלבום יכהן בתפקיד היו"ר לצד מנכ"ל הרשות, אהרון אהרון. הוא משמש כנשיא KLA-Tencor, שפועלת בעולם הסמיקונדקטורים, בשש השנים האחרונות. החברה היא בעלת שווי שוק של 12 מיליארד דולר ויש לה מפעל במגדל העמק, שמעסיק יותר מ-550 עובדים. אפלבום הוא בעל תואר דוקטור ותואר מאסטר מהפקולטה להנדסת חומרים בטכניון, ובעל תואר ראשון מהפקולטה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון.

הוא מביא איתו ניסיון של 35 שנים כמדען, יזם, מנהל עסקי, תפעולי וטכנולוגי במפא"ת, מנהל פיתוח טכנולוגי והנדסה ברוקוול איטרשוונל וכן, כאמור, ב-KLA-Tencor, בה מילא שורה של תפקידים, ביניהם מנכ"ל חטיבת האוטומציה והרובוטיקה ומנכ"ל מערך התפעול של ארבע החטיבות המרכזיות שלה. אפלבום הוביל את גידול המכירות השנתיות שלה בישראל מ-30 מיליון דולר לחצי מיליארד.

השר כהן אמר כי "ד"ר אפלבום הוא אדם עתיר ניסיון ובעל יכולת לקחת את נושא החדשנות וקידום תעשיות ההיי-טק צעד אחד קדימה, לעבר התבססותן של חברות מקומיות בשוק המקומי וכניסתן של חברות בינלאומיות לפעול בישראל בתחומי המו"פ והייצור. ניסיונו בחברה בינלאומית שפועלת בישראל, בנוסף לפיתוח בייצור ובייצוא, חיוניים לקדם חברות נוספות למעבר ממו"פ לייצור. ד"ר אפלבום ואהרון אהרון מגיעים מרקעים שונים בתעשיית ההיי-טק ויכולים להשלים האחד את השני. אין לי ספק שהם יפעלו יחד להעצמתה של מדינת ישראל כאומת ההיי-טק".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים