ממריבות מרוויחים: חטיבת הזכרונות של טושיבה זוכה להצעה מפתה ביותר

הקבוצה שבראשה עומדות חברת ההשקעות ביין קפיטל ויצרנית הזיכרונות הדרום-קוריאנית הינקס, הגדילה את ההצעה שלה לכדי 22.3 מיליארד דולר ● ויש לה סיבה טובה מאוד

אהבה קונים בכסף. אילוסטרציה: BigStock

ההתמודדות על חטיבת ייצור הזיכרונות של טושיבה (Toshiba) כנראה תניב לחברה היפנית, הנאבקת בצרות כספיות קשות, הכנסה יותר גדולה ממה שהיא קיוותה לה.

לפי דיווח של רויטרס (Reuters), הקבוצה שבראשה עומדות חברת ההשקעות ביין קפיטל (Bain Capital) ויצרנית הזיכרונות הדרום קוריאנית הינקס (Hynx), הגדילה את ההצעה שלה לכדי 22.3 מיליארד דולר. מדובר בעוד נקודת ציון בעלילה ההולכת ומסתבכת של המכירה שלא מגיעה לכדי סיכום סופי.

מדובר בהקפצה יחסית גדולה של ההצעה שעמדה לפני כן על כ-18 מיליארד דולר של הקבוצה שכוללת גם מספר חברות השקעה יפניות, שכזכור אלו מקבלות גיבוי מהממשלה היפנית, שלא מעוניינת להגיע למצב בו המפעל יועבר למדינה אחרת.

בהתאם לכך מייעדת הקבוצה כ-10% מהסכום, או כ-1.8 מיליארד דולרים, להשקעה בתשתיות שיקדמו את המפעל לפי הצרכים שלו.

ההערכה היא שהקבוצה הגדילה את ההצעה שלה אחרי שהתברר לה שהקבוצה שבראשה עומדת ווסטרן דיגיטל (Western Digital) הציעה כ-17.6 מיליארד דולרים, כשלזו יש גם הסכם שותפות קיים עם טושיבה.

קבוצה זו, לפי דיווחים קודמים, כבר הייתה בשלב של משא ומתן מתקדם מאוד מול הנהלת טושיבה, אך כעת ההערכה היא שהיא נסוגה מהשיחות הללו עקב ציפייה לבעיות רגולציה מתמשכות, וייתכן אף שהקבוצה שלה תתפרק.

בביין ובהינקס רוצים לנצל את המצב, ולכן הגדילו את ההצעה שלהם.

לא ברור על כמה עומדת ההצעה של הקבוצה השלישית שבראשות פוקסקון (Foxconn) הסינית, אך כן ידוע שאפל (Apple) כנראה תצטרף לכל אחת מהקבוצות שיזכו בסופו של דבר בחטיבת הזיכרונות של טושיבה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים