סין: הנפקות מטבעות וירטואליים הוצאו מחוץ לחוק

הבנק המרכזי של סין הורה על הפסקה מידית של הנפקות ICO, בטענה כי הן מהוות איום על היציבות הפיננסית במדינה

המטבעות הווירטואליים עוד כאן - רק בינתיים? אילוסטרציה: BigStock

הרשויות הפיננסיות המרכזיות בסין הורו היום (ב') להפסיק מידית במדינה את ההנפקות של מטבעות וירטואליים והכריזו עליהן כבלתי חוקיות. הכוונה היא לאיסור על ICO (ר"ת Initial Coin Offerings) – גיוס המבוצע על ידי חברות שמפתחות מיזמים באמצעות בלוקצ'יין.

האיסור נכלל בהצהרה משותפת שהוציאו הבנק המרכזי של סין, המפקח על הבנקים והמפקח על הביטוח במדינה, וגופי הביטחון הסיניים. הוא הוטל בטענה כי מדובר באיום על היציבות הפיננסית של סין ושהנפקות מעין אלה יכולות להוות מקור להונאות. כחלק מזה אף בוטלו ועידות שעוסקות בתחום, שאמורות היו להתכנס במדינה בימים הקרובים.

סין: ביצעתם הנפקת ICO? תחזירו את הכסף!

במסמך שהוציאו הרשויות נכתב כי חל איסור על ארגונים ואנשים פרטיים לגייס כספים בהנפקות ICO, וכי אסור לבנקים ולשאר המוסדות הפיננסיים לנהל מסחר עם גופים שמבצעים גיוס באמצעי זה. עוד על פי המסמך, ארגונים שכבר השלימו גיוס באמצעות ICO צריכים להחזיר את הכסף, "כדי להגן על האינטרסים של המשקיעים ולהתמודד עם סיכונים".

ההחלטה היא חלק ממאמציהם של הרגולטורים בסין לפעול נגד אמצעים חדשים כגון מטבעות וירטואליים ולטובת התעשייה הפיננסית המסורתית.

הגופים הפיננסיים המסורתיים בסין שמו את עיניהם על האמצעים החדשים, כגון ICO, לאחר שהבינו כי אלה עוקפים אותם ולא מגייסים כסף דרך בנקי השקעות או קרנות הון-סיכון. בעקבות כך, הם פנו לבנק המרכזי, שהחל בחקירת 60 פלטפורמות מרכזיות של הנפקות ICO.

על פי דיווח של רויטרס (Reuters), במהלך השנה בוצעו בסין גיוסי ICO בהיקף של יותר מ-2.6 מיליארד יואן (כ-400 מיליון דולר).

שער הביטקוין, המטבע הווירטואלי המרכזי, נסק בחודשים האחרונים מ-1,000 דולר בתחילת השנה עד כדי שעקף בסוף השבוע את הרף של 5,000 דולר. עם זאת, במהלך היום הוא ירד ב-5%.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים