תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » תלמיד תיכון מאורוגוואי קיבל מגוגל פרס – 10,000 דולר
גוגל - מתגמלת חושפי באגים. צילום: BigStock

תלמיד תיכון מאורוגוואי קיבל מגוגל פרס – 10,000 דולר

התלמיד המשועמם חיפש באגים ואיתר במקרה פרצה מסוכנת שעלולה להוביל לחשיפת דטה סודית ● בעקבות הגילוי זיכתה הענקית ממאונטיין וייו את החושף בפרס המרשים

מאת 15 באוגוסט 2017, 11:10 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אם אתם נערים בחופשה כדאי שתשמעו את הסיפור הבא – ענקית החיפוש גוגל (Google) גמלה לתלמיד תיכון שחשף פגם אבטחה אשר באמצעותו עלולים היו האקרים לגשת לנתונים רגישים. הפרס שהעניקה גוגל לאזיקוואלה פריירה עמד על 10,000 דולר.

התלמיד האורוגוואי הסביר בפוסט שפרסם בבלוג כי יום אחד הוא היה "משועמם" ואז ניסה "למצוא באג ב-גוגל". הוא אמר שרבים מהניסיונות שלו נכשלו, אך עם זאת סיפר כי לבסוף חשף דף אינטרנט פנימי אחד שלא דרש שם משתמש או כל מידע אחר בכדי לגשת אליו. הנער אמר כי "היו לו קישורים רבים לסעיפים שונים על השירותים והתשתיות של גוגל, אבל לפני שביקרתי בכל סעיף, נתקלתי במשהו בתחתית: 'גוגל סודי' (Google Confidential)".

לדברי הבחור, "בשלב זה הפסקתי לחטט באתר האינטרנט ודיווחתי על הנושא מיד".

צוות האבטחה של גוגל השיב שיבדוק את הנושא ופריירה נדהם כאשר בסופו של דבר קיבל בשורה מגוגל כי זכה בפרס. "חשבתי לעצמי 'מגניב, זה כנראה דבר קטן שלא שווה פרוטה, באתר היו כנראה כמה דברים טכניים על שרתי גוגל, שום דבר חשוב באמת," הוא נזכר. "אני לא יודע מה האתר הכיל, אבל כמה שבועות לאחר מכן קיבלתי הודעת דוא"ל, מיד לאחר סיום בית הספר, שבה נאמר כי הדיווח שלי היה שווה הרבה יותר מפרוטה…"

למעשה גוגל – שמפעילה תכנית אשר מכונה VRP (ר"ת Vulnerability Reward Program), המציעה תגמולים כספיים למי שמדווח לה על באגים שאיתר בשירותיה – החליטה להעניק לפריירה פרס רציני בגובה10,000 דולרים כי בזכות הבאג שאיתר תוקנה הפרצה המסוכנת.

"לדברי גוגל", הסביר הנער, "הפרס היה גדול משום שהם גילו כמה גרסאות שיאפשרו לתוקף לגשת לנתונים רגישים".

 

תלמיד תיכון מאורוגוואי קיבל מגוגל פרס – 10,000 דולר Reviewed by on . אם אתם נערים בחופשה כדאי שתשמעו את הסיפור הבא - ענקית החיפוש גוגל (Google) גמלה לתלמיד תיכון שחשף פגם אבטחה אשר באמצעותו עלולים היו האקרים לגשת לנתונים רגישים. אם אתם נערים בחופשה כדאי שתשמעו את הסיפור הבא - ענקית החיפוש גוגל (Google) גמלה לתלמיד תיכון שחשף פגם אבטחה אשר באמצעותו עלולים היו האקרים לגשת לנתונים רגישים. Rating: 0

הגיבו