תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אמזון הסגירה את עצמה: הפרה את הסנקציות נגד איראן
שוב אפשר לגלוש בחלק מאיראן. אילוסטרציה: BigStock

אמזון הסגירה את עצמה: הפרה את הסנקציות נגד איראן

במסמכים שהגישה לרשויות בארצות הברית חשפה הענקית שהעבירה סחורות בהיקף של עשרות אלפי דולרים לשגרירות איראנית ולגרמים אחרים הקשורים באיראן ● הרשויות פתחו בחקירה

מאת 6 באוגוסט 2017, 15:27 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אמזון (Amazon) הפרה את הסנקציות האמריקניות נגד איראן – והיא בעצמה כתבה זאת. מהמסמכים שהגישה החברה לרשות לניירות ערך ובורסות של ארצות הברית, ה-SEC, ניתן ללמוד שהיא ניהלה עם איראן סחר בהיקף של כ-34 אלף דולר – בפרטים שונים מתחומי המוזיקה, האלקטרוניקה, ההלבשה, הספרים, הציוד המשרדי ועוד.

החברה הודתה כי היא נמצאת תחת חקירה ממשלתית ומסרה ל-SEC כי בין ינואר 2012 ליוני 2017 היא מכרה סחורה בשווי של כמעט 25 אלף דולר לשגרירות איראנית, ובעוד 8,100 דולר ליחידים בעלי קשרים לממשלת איראן.

נראה שהמכירות הפרו את הסנקציות של ארצות הברית נגד איראן, שעל פיהן נאסרות מכירות לאיראנים מסוימים הקשורים לממשל. את הסנקציות עיגן בחוק צו מספר 13224, שהוכרז על ידי הנשיא דאז, ג'ורג' בוש, עוד ב-23 בספטמבר 2001, פחות משבועיים לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר. הצו חסם את האפשרות לעשות עסקים "עם אנשים המחויבים, מאיימים להתחייב או תומכים בטרור".

אמזון הודתה בסחר הזה, כתבה כי היא מתכננת לשתף פעולה עם החקירה ואף ציינה שהיא מבינה שהחקירה עלולה להביא ל-"קנסות".

אמזון הסגירה את עצמה: הפרה את הסנקציות נגד איראן Reviewed by on . אמזון (Amazon) הפרה את הסנקציות האמריקניות נגד איראן - והיא בעצמה כתבה זאת. מהמסמכים שהגישה החברה לרשות לניירות ערך ובורסות של ארצות הברית, ה-SEC, ניתן ללמוד שה אמזון (Amazon) הפרה את הסנקציות האמריקניות נגד איראן - והיא בעצמה כתבה זאת. מהמסמכים שהגישה החברה לרשות לניירות ערך ובורסות של ארצות הברית, ה-SEC, ניתן ללמוד שה Rating: 0

הגיבו