סיסקו מפטרת 200 עובדים ממרכז הפיתוח בירושלים

החברה תקטין את מצבת כוח האדם במרכז ב-35%, כאשר 20% מפוטרים היום (ב') ו-15% - כ-150 איש - יועברו למיקור-חוץ, דרך LNT ההודית

עשרות מעובדי CA בישראל הולכים הביתה. אילוסטרציה: BigStock

סיסקו (Cisco) החליטה לצמצם את פעילות מרכז הפיתוח שלה בירושלים: כ-200 איש, המהווים כ-20% מעובדי המרכז, מפוטרים היום (ב') וכ-150 עובדים (כ-15%) יועברו לעבוד במיקור-חוץ, דרך החברה ההודית LNT.

מרכז הפיתוח של סיסקו נרכש מ-NDS והוא עוסק בפיתוחים בתחומי האבטחה והווידיאו לחברות כבלים ולוויין. המרכז המקורי הוקם ב-1988 על ידי קבוצת מדענים ממכון ויצמן, שפיתחו מערכת הצפנה לשימוש תחנות טלוויזיה בכבלים.

ב-1998 נמכרה NDS לאיל העיתונות האוסטרלי רופרט מרדוק תמורת 15 מיליון דולר, וזה מכר אותה כעבור ארבע שנים לסיסקו ברווח הרבה יותר מנאה: סכום המכירה עמד על חמישה מיליארד דולר. מחזור המכירות השנתי שלה הגיע באותה התקופה לכמיליארד דולר.

בסך הכול, רכשה סיסקו בישראל 13 חברות, בסכום כולל של שבעה מיליארד דולר. אחת מהן היא חברת הענן CloudLock, שאותה קנתה הענקית בשנה שעברה תמורת כ-300 מיליון.

בשנה האחרונה החליטה סיסקו על פיטוריהם של 6,600 עובדים ברחבי העולם, בכלל זה עובדי הסייבר שלה בנתניה. בחודש שעבר הודיעה החברה כי תפטר 1,100 עובדים ובקיץ האחרון – על פיטורי 5,500 מעובדיה. 80 עובדים נוספים ממרכז הפיתוח בירושלים כבר פוטרו בנובמבר אשתקד.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. קובי

    אני עובד בקבוצה בת 30 אנשים באתר נתניה וכולנו הולכים היום הביתה

אירועים קרובים