תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » הונאת פייסבוק: "זכיתם בכרטיסי טיסה באל על"
הונאת הפייסבוק. צילום מסך

הונאת פייסבוק: "זכיתם בכרטיסי טיסה באל על"

גולשים רבים נתקלו הבוקר (ב') בהודעה שמבטיחה שני כרטיסי טיסה בחינם "כדי לחגוג את השנה ה-70" ● אלא שלא כרטיסים ולא טיסות - מדובר בפישינג

מאת 5 ביוני 2017, 14:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קיבלתם הבוקר (ב') הודעה שלפיה זכיתם בכרטיסי טיסה באל על? אל תמהרו לארוז – מדובר בהונאת פייסבוק (Facebook). או, בעברית פשוטה, לא היה ולא נברא.

גולשים רבים בפייסבוק העברית נתקלו ביממה האחרונה בהודעה שלפיה "אל על מציעה שני כרטיסי חינם לכל אחד! כדי לחגוג את השנה ה-70". להודעה צורפה תמונה של מה שנראה כמו כרטיס עלייה למטוס של אל על. רבים מאוד, עד כדי אלפים, שיתפו את ההודעה הכוזבת ועדיין משתפים אותה, גם לאחר שהחלו להתפרסם ברשת ידיעות שמדווחות על ההונאה.

מדובר בפישינג קלאסי, שמטרתו להגיע לפרטי ההתחברות שלכם באמצעות קישור זדוני. אחד הדברים המעידים על כך שמדובר בהונאה, פרט להכחשה של אל על, הוא כתובת האתר: ELAL-COM.US. הכתובת של האתר האמיתי של חברת התעופה היא elal.com.

מפתחי האתר המזויף אף צירפו לו סקר, מה שכביכול מעיד על אמינות. הגולשים נשאלים בו האם הם טסו אי פעם עם אל על ומדוע הם מעדיפים לטוס איתה.

באל על מיהרו להכחיש שמדובר בהודעה מטעמם. בפוסט שפרסמה החברה בעמוד הפייסבוק שלה נכתב: "לקוחות יקרים, ביממה האחרונה התפרסמה מודעה המבטיחה שני כרטיסי טיסה חינם למשתתפים בסקר. באל על מבקשים להבהיר כי מדובר בהודעה שקרית (ספאם). אל על פנתה כבר אתמול לחברה שהאתר הפיקטיבי יושב בשרתיה וביקשה להסירו באופן מיידי. עד כה טרם הוסר האתר ואל על בוחנת את המשך צעדיה. במקביל, פנתה אל על לפייסבוק בבקשה להסיר את הקישור".

הונאת פייסבוק: "זכיתם בכרטיסי טיסה באל על" Reviewed by on . קיבלתם הבוקר (ב') הודעה שלפיה זכיתם בכרטיסי טיסה באל על? אל תמהרו לארוז - מדובר בהונאת פייסבוק (Facebook). או, בעברית פשוטה, לא היה ולא נברא. גולשים רבים בפייסב קיבלתם הבוקר (ב') הודעה שלפיה זכיתם בכרטיסי טיסה באל על? אל תמהרו לארוז - מדובר בהונאת פייסבוק (Facebook). או, בעברית פשוטה, לא היה ולא נברא. גולשים רבים בפייסב Rating: 0

הגיבו