תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מייסד עליבאבא: "בעוד 30 שנים, רובוטים יחליפו את המנכ"לים"
רובוט לעזרה בבית. צילום אילוסטרציה: בליש, BigStock

מייסד עליבאבא: "בעוד 30 שנים, רובוטים יחליפו את המנכ"לים"

"בעוד שלושה עשורים, רובוט ייבחר למנכ"ל הטוב ביותר", אמר ג'ק מא ● עם זאת, לדבריו, "הרובוטים ישתפו פעולה עם אנשים ולא יהפכו לאויב הכי גדול שלהם" ● כמה שעות הוא חוזה שנעבוד בעתיד?

מאת 24 באפריל 2017, 17:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחד הנושאים המטרידים (או לא, תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה) בעולם הטכנולוגי הוא ההערכות שבעוד זמן לא רב, רובוטים יחליפו את העובדים ומקצועות שלמים ייעלמו. ג'ק מא, מייסד עליבאבא (Alibaba), חושב שהמגמה תגיע עד למעלה. לדבריו, בעוד שלושה עשורים כבר לא יהיה צורך במנכ"לים אנושיים והרובוטים ינהלו חברות במקומם.

"בעוד 30 שנים, סביר להניח שרובוט יהיה על השער של המגזין טיים (TIME) לאחר שנבחר כמנכ"ל הטוב ביותר", אמר מא בוועידת מפתחים שהתקיימה לפני ימים אחדים במרכז סין.

הוא הזהיר כי הטכנולוגיה תביא עימה זמנים אפלים בהקשר זה. "בשלושת העשורים הקרובים, העולם יחווה הרבה יותר כאב מאשר אושר, משום שיהיו לנו הרבה בעיות", אמר. מא ציין כי על מערכות החינוך במדינות השונות לחנך את התלמידים להיות יותר יצירתיים וסקרניים, שאחרת הם לא יהיו מוכנים לעידן החדש.

לדבריו, רובוטים הם מהירים ורציונאליים יותר מבני אדם, ולא מערבים רגשות. הוא ציין כי רובוטים, כמו גם מציאות רבודה, נדרשים בעידן שבו כמות הנתונים הולכת וגדלה במהירות, עד כדי כך שלדבריו, המוח האנושי לא יוכל לטפל בה.

התחזית: בקרוב נבלה הרבה פחות במקום העבודה

אולם, אמר מא, "הרובוטים לא יחליפו את האנשים במה שהם עושים, אלא במה שהם לא עושים. הם ישתפו פעולה עם האנשים במקום להפוך לאויב הגדול ביותר של האנושות". אלא שהוא הודה שהמציאות הרבודה תביא אנשים לחיות יותר עם פחות מקומות עבודה.

עוד חזה המנכ"ל המיליארדר ש-"בעוד 10 או 20 שנים, אנשים יעבדו במשך פחות מארבע שעות ביום, שלושה ימים בשבוע".

התחזית של מא יכולה להישמע בידיונית או מרחיקת לכת עבור חלק מהקוראים. אלא שלדבריו, הוא חזה לפני 15 שנים את התפתחות האינטרנט, ובעיקר המסחר אונליין, והשפעתם על העסקים המסורתיים – וגם אז רבים לא האמינו לו. ואמנם, ההשפעה של ה-e-Commerce על החנויות הפיזיות מוכרת – וניכרת. אחת הראיות לכך היא הצמיחה המטאורית של עליבאבא.

מייסד עליבאבא: "בעוד 30 שנים, רובוטים יחליפו את המנכ"לים" Reviewed by on . אחד הנושאים המטרידים (או לא, תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה) בעולם הטכנולוגי הוא ההערכות שבעוד זמן לא רב, רובוטים יחליפו את העובדים ומקצועות שלמים ייעלמו. ג'ק מ אחד הנושאים המטרידים (או לא, תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה) בעולם הטכנולוגי הוא ההערכות שבעוד זמן לא רב, רובוטים יחליפו את העובדים ומקצועות שלמים ייעלמו. ג'ק מ Rating: 0

הגיבו