תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מסטרקארד השיקה כרטיס אשראי ביומטרי
כרטיס האשראי החדש של מסטרקארד. צילום: יח"צ

מסטרקארד השיקה כרטיס אשראי ביומטרי

הכרטיס משלב טכנולוגיית שבבים עם טביעות אצבעות, במטרה לבצע רכישות מוגנות ולוודא את זהות המחזיק בו

מאת 24 באפריל 2017, 12:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מסטרקארד (Mastercard) השיקה אתמול (א') כרטיס אשראי ביומטרי, המשלב טכנולוגיית שבבים עם טביעת אצבעות. המטרה היא, על פי החברה, לאמת באופן נוח ובטוח את זהות מחזיק הכרטיס בעת רכישות.

הכרטיס החדש מסתמך על טכנולוגיה לסריקת טביעות אצבע המשמשת כיום בתשלומים ניידים ויכולה לשמש גם במסופי EMV (ר"ת Europay ,Mastercard ,Visa – תקן גלובלי לאימות כרטיסי אשראי וחיוב). במסטרקארד מציינים כי אמצעי הזיהוי הזה יאפשר למחזיקי כרטיסי האשראי שלה לבצע רכישות מוגנות.

בתהליך הנפקת הכרטיס ללקוחות מוצפנת עליו תבנית טביעת האצבע ובעת עריכת רכישה, בעל הכרטיס מעביר אותו במסוף של הקמעונאי ובמקביל מניח את אצבעו על החיישן המשולב במסוף. ההתאמה של טביעת האצבע לתבנית המוטבעת בכרטיס נבדקת וכאשר יש התאמה – העסקה מאושרת. לאורך כל התהליך נותר הכרטיס בידו של הצרכן. הכרטיס הזה מחייב שבעסקים יהיו מסופים הכוללים חיישן. בעתיד מתכננת החברה להציע שימוש בכרטיס ללא מגע.

הטכנולוגיה החדשה תיבחן בתחילה בדרום אפריקה, בשיתוף רשת הסופרמרקטים Pick n Pay והבנק Absa, חברה בת של ברקליס (Barclays) אפריקה. ניסויים נוספים ייערכו באירופה ובאזור אסיה-פסיפיק בשלב מאוחר יותר.

אנדרס המברגר, מנכ"ל מסטרקארד ישראל, אמר כי "אימות זהות ביומטרי בפעולת תשלום באמצעות טביעת אצבע מאשר באופן מוחלט שהאדם המשתמש בכרטיס הוא אכן בעליו. הטכנולוגיה החדשה מסייעת לחברות האשראי באיתור ובמניעת תרמיות, מגדילה את שיעורי העסקות המאושרות, מפחיתה עלויות תפעוליות ומטפחת את נאמנות הלקוחות. הצרכנים רגילים ומעדיפים להשתמש באישור טביעת אצבע בשחרור נעילת הסמארטפון שלהם, למשל, ולכן זה טבעי להשתמש בפעולה זו גם בתשלום בכרטיסי האשראי".

מסטרקארד השיקה כרטיס אשראי ביומטרי Reviewed by on . מסטרקארד (Mastercard) השיקה אתמול (א') כרטיס אשראי ביומטרי, המשלב טכנולוגיית שבבים עם טביעת אצבעות. המטרה היא, על פי החברה, לאמת באופן נוח ובטוח את זהות מחזיק ה מסטרקארד (Mastercard) השיקה אתמול (א') כרטיס אשראי ביומטרי, המשלב טכנולוגיית שבבים עם טביעת אצבעות. המטרה היא, על פי החברה, לאמת באופן נוח ובטוח את זהות מחזיק ה Rating: 0

הגיבו