אינטל השיקה זיכרון מהיר במיוחד למחשבים אישיים

לדברי החברה, ה-Intel Optane אמור לפתוח במידה ניכרת את צוואר הבקבוק שיש כיום בין מערכות המחשוב המהירות יחסית אל כונני האחסון האיטיים

אינטל

זיכרונות ה-Optane החדשים של אינטל (Intel) מוצאים את דרכם גם אל המחשב השולחני.

החברה הכריזה בסוף השבוע כי מודולים ראשונים של זיכרון – בנפח של 16 ג'יגה-בייט ו-32 ג'יגה-בייט – יהיו לזמינים החל מ-24 בחודש הבא, כולל מערכות שיהיו מבוססות על לוח אם שמתאים לשיבוץ הזיכרונות החדשים שעל פניהם אמורים לספק פריצת דרך.

זיכרונות אלו מיועדים בינתיים לשימוש עם מעבדי הדור השביעי של אינטל, קרי Kaby Lake.

זיכרון ה-Optane מבוסס על מדיית הזיכרון התלת-מימדית, 3DXpoint, שפיתחה אינטל יחד עם מיקרון (Micron) בשילוב עם טכנולוגיית הזיכרון המהיר Rapid Storage הקניינית של אינטל.

לפי החברה זה אמור לפתוח במידה ניכרת את צוואר הבקבוק שיש כיום בין מערכות המחשוב המהירות יחסית אל כונני האחסון האיטיים, גם אם אלו מבוססים על טכנולוגיית ה-SSD ולא על טכנולוגיה מכנית.

לקצר זמנים

לטענת אינטל, כיום כ-79% מהמחשבים השולחניים עדיין כוללים לפחות כונן קשיח מכני אחד, והזיכרון החדש יכול במידה משמעותית להגביר את המהירות ואת יכולת התגובה של יישומים או משחקים בעת הטעינה, ומקצר את זמני ההמתנה. הם יאפשרו, לדוגמה, ליישום כמו Outlook לעלות פי שישה מהר יותר, לדפדפן כרום (Chrome) לעלות במהירות גבוהה פי חמישה, ולמשחקים לעלות בעד 67% מהר יותר.

לפי מספרים אחרים שסיפקה החברה, זמן האתחול של מחשבים עם הזיכרון החדש יכול להיות קצר פי שניים, וביצועי האחסון יכולים להגיע לשיפור של עד פי 14.

החברה טוענת שכבר החל במחצית השנייה של 2017 יתחילו להגיע לשוק מחשבים שמספקים תמיכה ב-Optane מ-HP, דל (Dell) לנובו (Lenovo) ואחרות. הזיכרונות עצמם אמורים לעלות 44 דולר ו-77 דולר בהתאמה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים