תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » התחזית: מכירות הסמארטפונים יעלו השנה בכ-4%
התאוששות בשוק הסמארטפונים ב-2021. צילום: BigStock

התחזית: מכירות הסמארטפונים יעלו השנה בכ-4%

הצמיחה במכירות הטלפונים החכמים צפויה לשנות כיוון, לאחר שב-2016 היא הגיעה לשפל חסר תקדים ועלתה רק ב-2.5% - כך לפי תחזית של IDC

מאת 6 במרץ 2017, 18:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

IDC חוזה חדשות טובות לשוק הטלפונים החכמים ב-2017: על פי חברת המחקר, הצמיחה בשוק זה תגדל השנה, לאחר השפל שחווה בשנה שעברה.

בדו"ח שפרסמה מעריכה החברה שמכירות הסמארטפונים יגדלו השנה ב-4.2%, אחרי שב-2016 הגידול הגיע לשפל חסר תקדים של כ-2.5% בלבד, כשמספר חברות אף מכרו בה פחות טלפונים מאשר ב-2015.

בסך הכול, אמורות יצרניות הטלפנים החכמים למכור ב-2017, לפי התחזית, כ-1.53 מיליארד יחידות. 85% מהמכשירים שיימכרו יהיו מבוססים על אנדרואיד (Android), כ-14.8% – על iOS, וכל שאר מערכות ההפעלה בשוק, לרבות Windows Mobile, תופסות פחות מ-0.2%.

כהרגלה, מספקת IDC גם תחזית חמש שנתית, ולפי התחזית הזו אמורות החברות להגיע ב-2021 למצב שבו הן ימכרו כ-1.77 מיליארד מכשירים בשנה. מדובר בגידול שנתי של 3.8% בממוצע.

"אנחנו ממשיכים לקבל שאלות אודות חיי מחזור ארוכים יותר לסמארטפונים, בהינתן מספר השווקים עם אחוז החדירה הגבוה, אבל עד עתה לא אבחנו במגמה שתומכת בכך", אמר ראיין רית', סגן נשיא בקבוצת המעקב אחרי המכירות של IDC. "בנוסף, בחלק מהשווקים שנחשבו לזולים מתחילים לראות ניצנים של מגמה שבה אנשים מתחילים לרכוש מכשירים יקרים יותר, ואפילו מכשירי פרימיום".

מגמה נוספת היא שיותר ויותר לקוחות קונים מכשירים עם מסכים גדולים, ובחברת המחקר מעריכים שעד 2021, כ-91% מהטלפונים שיימכרו יגיעו עם מסכים בגודל 5 אינץ' ומעלה.

התחזית: מכירות הסמארטפונים יעלו השנה בכ-4% Reviewed by on . IDC חוזה חדשות טובות לשוק הטלפונים החכמים ב-2017: על פי חברת המחקר, הצמיחה בשוק זה תגדל השנה, לאחר השפל שחווה בשנה שעברה. בדו"ח שפרסמה מעריכה החברה שמכירות הסמא IDC חוזה חדשות טובות לשוק הטלפונים החכמים ב-2017: על פי חברת המחקר, הצמיחה בשוק זה תגדל השנה, לאחר השפל שחווה בשנה שעברה. בדו"ח שפרסמה מעריכה החברה שמכירות הסמא Rating: 0

הגיבו