תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » חברות ענק סיניות מתכוונות לפתוח מרכזי מו"פ בישראל
נראה שהסינים מתחילים להבין את החשיבות של ההיי-טק הישראלי

חברות ענק סיניות מתכוונות לפתוח מרכזי מו"פ בישראל

אתר חדשות המקושר לממשלת סין דיווח כי באידו, לנובו, שיאומי, עלי באבא וחברות סיניות נוספות מתכוונות להשתקע גם בארץ

מאת 3 ביוני 2015, 17:11 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שורה של חברות ענק סיניות, בהן באידו (Baidu), לנובו (Lenovo), שיאומי (Xioami) ועלי באבא (Alibaba), מתכוונות להקים מרכזי מו"פ בישראל – כך על פי דיווחים בסין. לא ידוע עדיין מתי ייפתחו המרכזים הללו והאם הם יהיו מבוססים על רכישות של חברות ישראליות. כך או כך, עלי באבא השקיעה בינואר האחרון מיליוני דולרים בסטארט-אפ הישראלי Visualead.

האתר של רשת החדשות הסינית CCTV, הקשורה לשלטון במדינת הענק, דיווח כי ממשלות סין וישראל, כמו גם אוניברסיטאות מובילות בשתי המדינות, פועלות במשותף על מנת למשוך לארץ חברות סיניות שיקימו כאן מרכזי מו"פ, כחלק מהכוונה להפוך את ישראל ל-"עמק הסיליקון של המזרח התיכון". בדיווח צוין כי מעבדות מחקר טכנולוגיות ישראליות קיבלו מאות מיליוני דולרים על מנת לפתח המצאות שיכולות "לשבות את ליבותיהם של לקוחות, משקיעים ויצרנים".

עוד צוין בדיווח כי חברות סיניות מבינות שהדרכים הישנות לעשיית עסקים, שכוללות ייצור גאדג'טים זולים ובאיכות נמוכה, כבר לא מהוות "פורמולה מנצחת". שיתוף הפעולה הסיני-ישראלי טוב לשני הצדדים: חברות ישראליות ידועות כחדשניות בתחומי האינטרנט של הדברים, אבטחת הרשת, טכנולוגיות חינוכיות, טכנולוגיות בריאות, פינטק ומובייל, בעוד שלסינים יש הבנה מעמיקה כיצד להביא מוצרים לשווקים גדולים.

יצוין כי חברת המחקר IVC הצביעה אתמול על נתון נוסף שמעיד על ההתעניינות הסינית הגוברת בחברות היי-טק ישראליות: בכנס שערכה מסרה החברה כי כ-40% מכלל הגיוסים של חברות ישראליות השנה צפויים להיות מחברות סיניות.

חברות ענק סיניות מתכוונות לפתוח מרכזי מו"פ בישראל Reviewed by on . שורה של חברות ענק סיניות, בהן באידו (Baidu), לנובו (Lenovo), שיאומי (Xioami) ועלי באבא (Alibaba), מתכוונות להקים מרכזי מו"פ בישראל - כך על פי דיווחים בסין. לא י שורה של חברות ענק סיניות, בהן באידו (Baidu), לנובו (Lenovo), שיאומי (Xioami) ועלי באבא (Alibaba), מתכוונות להקים מרכזי מו"פ בישראל - כך על פי דיווחים בסין. לא י Rating: 0

הגיבו