בכיר בעמק הסיליקון: "טעיתי כשלא הודעתי על מקרה של הטרדה מינית"

ליין, שכיהן בין השאר כיו"ר HP וכנשיא אורקל, הודה כי שגה בכך שלא הודיע על המקרה מיד לגורמים המתאימים

03/03/2015 18:32
ריי ליין, לשעבר יו"ר HP

ריי ליין, מנהל בכיר ואחת הדמויות הידועות בעמק הסיליקון, הודה אתמול (ב'), במהלך משפט על אפליה מגדרית נגד מעסיקתו בעבר, קרן ההון-סיכון Kleiner Perkins Caufield & Byers, כי "טעה" בשיקול דעת כאשר מנהלת בחברה התלוננה באוזניו על הטרדה מינית.

ליין, שכיהן בין השאר כיו"ר HP וכנשיא אורקל (Oracle), הודה כי טעה בכך שלא הודיע מיד לגורמים המתאימים כי אשת ההון-סיכון טריי וסאלו דיווחה לו על הטרדה מינית מצד עמית שלה לחברה, אג'יט נאצר, בנסיעת עסקים בשנת 2011.

"שגיתי", אמר ליין. "זו הייתה טעות. התחשבתי ברגשותיה יותר מכל דבר אחר. חשבתי שזו צריכה להיות בחירה שלה, האם לספר לגורמים נוספים בפירמה ולפתוח בחקירה".

בהמשך פעל ליין בנושא, אך באותה עת הוא הציע לווסאלו לחשוב על העניין ולדון בנושא עם בעלה, גם משום ש-"חשש לביטחונה", לדבריו.

בהמשך דיווחה וסאלו על האירוע גם לשותפים נוספים בפירמה אך הפירמה לא פתחה בחקירה.

וסאלו התלוננה כי נאצר ניסה להיכנס לחדרה במלון בשעת לילה, כשהוא לבוש חלוק רחצה ואוחז בידו כוס יין. לדברי ליין, נאצר "עלול היה להצליח להידחף לחדר" והאירוע "עלול היה להתפתח אחרת".

התגובה של פירמת Kleiner Perkins Caufield & Byers להאשמות על אפליה מגדרית ניצבת בליבם של הדיונים בתביעה שהגישה השותפה לשעבר אלן פאו. התביעה, שהוגשה בשנת 2012, עוררה דיון ציבורי נרחב על סוגיות מגדריות בעמק הסיליקון.

בתביעה טוענת פאו כי סבלה מאפליה ומנקמנות לאחר שנאצר לחץ עליה בשנת 2006 לנהל עמו רומן, שהסתיים במהרה. כתוצאה מכך היא סבלה, לטענתה, מאפליה גם מצד שותפים אחרים ולא קיבלה קידום שהגיע לה, לטענתה.

בכתב התביעה טוענת פאו כי לאחר שדיווחה על הרומן לליין, בשנת 2007, הוא ייעץ לה לשקול נישואין לנאצר. בעדותו ביום ב' הכחיש ליין טענה זו.

וסאלו, שהעידה בשבוע שעבר, טענה כי ליין אמר לה שהיא צריכה להרגיש "מוחמאת" ממעשיו של נאצר. ליין הכחיש אתמול (ב') גם את הטענה הזו. חוקר פרטי שהעיד לאחר מכן אמר כי וסאלו אמרה גם לו שליין אמר זאת, אך לדבריו היא הוסיפה שהיא חשבה שהוא "מתבדח".

הפרקליטה של Kleiner Perkins Caufield & Byers, אשר מכחישה את ההאשמות של פאו, טענה כי בחברה מתייחסים לנשים בצורה הוגנת וכי פאו לא קודמה מפני שלא הייתה מספיק מוכשרת.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים