- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

פורסם ברשת: נתניהו בסרטון תעמולה – בהשתתפות ילדים

הגנון של נתניהו: סרטון תעמולה של הליכוד שפורסם ביוטיוב (YouTube) מראה את ראש הממשלה כגנן בגן ילדים בו חברים שרי הממשלה היוצאת – יאיר לפיד, נפתלי בנט, ציפי לבני ואחרים. בסרטון מצולמים ילדים אמיתיים, לכאורה בניגוד לחוק.

בתשדיר נראים הילדים-שרים עושים בלגן, מציקים זה לזה והורסים מגדל של קופסאות. נתניהו מופיע בסרטון בדמות עצמו, כמי שמנסה להשליט סדר ומעיר להם. כך, למשל, לאביגדור ליברמן הוא אומר: "איווט, אתה מוכרח ללמוד לחלוק עם אחרים", וללבני הוא מעיר, בהמשך לקמפיין של הליכוד שעסק במעברי המפלגות שלה: "ציפי, די לרוץ ממקום למקום".

המסר של נתניהו הוא ש-"חבל על הזמן, אי אפשר להמשיך עם גן הילדים הזה" וש-"כדי לנהל מדינה צריכים ממשלה חזקה ויציבה".

במועצה לשלום הילד הגיבו בחריפות על הסרטון ופנו ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט סלים ג'ובראן, בדרישה לפסול אותו. יו"ר המועצה, יצחק קדמן, כתב בדרישת הפסילה כי "השימוש הציני בילדים מצער מאוד וחמור מאוד, במיוחד שהדבר נעשה על ידי מפלגת השלטון, שמכירה את החוק ואמורה לכבד אותו".

חוק דרכי תעמולה אוסר על שיתופם של ילדים בתעמולת בחירות. נכתב בו כי "לא ישותף בתעמולת בחירות ילד שגילו מתחת לגיל 15". החוק קובע סייג לפיו מותר להשתמש "בצילום או בהקלטה שבהם מופיע ילד בפעילות שגרתית".

בליכוד טענו בתגובה כי הסרטון "הגיע לרשת עקב טעות טכנית אף שלא אושר לפרסום ולשידור". מהמפלגה נמסר כי זהו סרטון "אחד מני רבים" וכי הוא "צולם על סמך חוות דעת משפטית, שהכין מראש היועץ המשפטי של הליכוד, ולאחר שהתקבלו האישורים הנדרשים, לרבות אישורי ההורים".