ציון דרך היסטורי לאינטל בירושלים: ייצור השבב המיליארד

האירוע צוין בטקס שנערך במפעל ● ראש העירייה, ניר ברקת, אמר כי "אינטל היא העוגן של ירושלים"

מקסין פסברג, מנכ"לית אינטל, וניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, חוגגים את ייצור השבב המיליארד של החברה. צילום: יוסי גילה

מפעל הקדם זיווד של אינטל (Intel) בירושלים, IDPJ, חגג השבוע חמש שנים להקמתו בטקס מיוחד בו רשמה החברה ציון דרך היסטורי: במהלך האירוע יוצר השבב המיליארד של החברה.

המפעל מקבל את פרוסות הסיליקון ממפעלי הייצור של החברה, בעיקר מזה שבקריית גת, ומהם חותך את השבבים כדי שיהיו מוכנים לזיווד. מדובר בבניית המארז מסביבם כך שיתאימו למכירה כיחידות בודדות או לשיבוץ במערכות.

אינטל מעסיקה במפעל בירושלים כ-1,200 עובדים באופן ישיר ולדבריה, הקשרים העסקיים שלה עם החברות מסביב מספקים תעסוקה לכ-5,000 עובדים נוספים. לפי מנכ"לית אינטל ישראל, מקסין פסברג, החברה היא אחת המעסיקות הגדולות של עובדים מהמגדר החרדי בעיר. "זה חשוב לעיר, זה חשוב לכלכלה וזה חשוב לאינטל, מכיוון שכך אנחנו מרוויחים עובדים מצוינים", היא אמרה. בטקס השתתפו גם מנכ"ל המפעל, אריאל וסרשטרום, מנהל חטיבת הייצור של אינטל העולמית, סטיב מגלי, וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.

ראש העירייה אמר בטקס כי "אינטל היא העוגן של העיר ירושלים. היקף חברות הסטארט-אפ שיצאו מאינטל ירושלים היא אינסופית והתרומה של החברה לעיר לא תסולא בפז. החברה פתחה לירושלים את תעשיית ההיי-טק. תענוג לראות איך המפעל מחדש את עצמו ומגיע להישג ענק של מיליארד שבבים, תוך כדי שהוא מעסיק מגוון אוכלוסיות".

המפעל הנוכחי של אינטל בירושלים הוקם ב-2009, אולם יש לציין שהחברה הקימה עוד ב-1984 בהר חוצבים בעיר את המפעל הראשון שלה לייצור שבבים מחוץ לתחומי ארצות הברית. בסופו של דבר, המפעל ההוא אוחד עם זה שבקריית גת.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים