- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

גרסה 16 של פיירפוקס כוללת כלים חדשים למפתחים

מיד לאחר ההשקה של פיירפוקס 15 [1] (Fireofx 15) ביום ג' האחרון שחררה מוזילה (Mozilla) גרסת בטה של דפדפן פיירפוקס 16, עם חידושים ושיפורים שנועדו לקסום בעיקר למפתחים.

פיירפוקס 16, ששוחרר בערוץ הבטה שאותו מכנים במוזילה Aurora, מצויד בסרגל כלים חדש שמיועד למפתחים (Developer Toolbar). כדי להציג את סרגל הכלים מקישים Shift-F2 (או בוחרים בפקודה המתאימה מתפריט Web Developer). אחד החידושים הבולטים שאפשר למצוא בו הוא ממשק של שורת פקודה, שמפתחים רבים נוטים לו חיבה. ממשק זה אמור להאיץ את עבודת הפיתוח – הבטחה שמבוססת על העובדה שעבודה עם מקלדת אמורה להיות מהירה מעבודה עם עכבר.

"הממשק של שורת הפקודה תוכנן לעבודה מהירה", כתב קווין דנגור, מנהל מוצר במוזילה, בהודעה שפורסמה בבלוג של הארגון. "כדי לחסוך הקלדה משלים הממשק את הפקודות והפרמטרים בצורה אוטומטית".

בין השאר, מאפשר הממשק של שורת הפקודה לשלוט במנפה הבאגים, להפעיל את העורך של סגנונות CSS, להתאים את ממדי האתר לגדלים שונים של מסכים, לערוך קבצי Cookie, לצלם מסכים ולערוך קוד של דפי אינטרנט. דנגור הבטיח, כי בהמשך יתווספו לממשק פקודות נוספות וכי המשתמשים אף יוכלו להוסיף ולערוך פקודות משלהם.