- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

הבטה החדשה של פיירפוקס: שיפור בשימוש בזיכרון, תמיכה ב-PDF בדפדפן עצמו וסקירת אתרים מוקדמת

הדיו עוד לא יבשה על הודעת ההשקה של גרסה 14 של פיירפוקס (Firefox), דפדפן הקוד הפתוח מבית מוזילה (Mozilla), והארגון כבר משחרר את הבטה של הגרסה הבאה. מהדורת הבטה של גרסה 15, שאמורה להיות זמינה כגרסה סופית ב-28 באוגוסט, מציעה מספר שיפורים קטנים, חלקם מיועדים לשימוש בידי צרכנים וחלקם לטובת מפתחי האתרים.

בחזית הצרכנית המובהקת, לטובת השימוש היום יומי, הדפדפן יציע תמיכה מובנית בהצגת קבצי PDF בדפדפן עצמו. תכונה זו מוצעת באיחור רב אחרי שהיא הוטמעה במתחרה הגדול של פיירפוקס, כרום (Chrome) של גוגל (Google). יתירה מזאת, מדובר בניסוי שמבצעת מוזילה, כך שייתכן מאוד שתכונה זו לא תשולב בגרסה הסופית. בכל מקרה, המטרה היא בסופו של דבר להטמיע כמה שיותר התקני תוכנה חיצוניים בדפדפן עצמו כדי לא יהיה צורך לצאת מגבולותיו כדי לראות ולפתוח קבצים.

שיפור אחר הוא טיפול בהקצאת הזיכרון של התוספות. מדובר בהתפתחות של פרויקט MemShrink עליו הכריז הארגון לפני מספר חודשים כדי להילחם בזליגות הזיכרון של התוספות, שהן מהגורמים המרכזיים לתקלות בדפדפן, כעת, במהדורת הבטה של גרסת 15, אמור להיות שימוש מופחת בזיכרון בזמן שתוספות פועלות וכן כשמשאירים את הדפדפן פעיל זמן רב.

בין השיפורים והתוספות למפתחים נכללים תמיכה בפורמט האודיו Opus, שמציע כיווץ רב יותר מאשר פורמטים מתחרים, כמו MP3 ו-Ogg; תמיכה בכיווץ טקסטורות עבור ביצועים טובים יותר בעת שימוש ב-WebGL לצורך הצגת גרפיקה מהירה תחת HTML5; מצב מיידי לסקירה מוקדמת של מבנה האתר שמאפשר, תוך כדי הבנייה, לאתר תקלות ויזואליות; ושיפורים במנוע ה-JavaScript, שיאפשר הרצה מהירה יותר של משחקים ויישומי דפדפן.

[iframe width="100%" height="480" src="http://www.walla.co.il"]