- אנשים ומחשבים – פורטל חדשות היי-טק, מיחשוב, טלקום, טכנולוגיות - https://www.pc.co.il -

גוגל תגלה התחשבות רבה יותר במשתמשי גוגל פלוס שיבקשו לבחור שם אחר

גוגל (Google) מתעקשת שעל המשתמשים ברשת החברתית שלה, גוגל פלוס (+Google), לגלוש באתר בשמם האמיתי, אולם היא מיישמת בימים אלה שינויים מסוימים בנושא.

בהודעה שפרסם בגוגל פלוס הבטיח ברדלי הורוביץ, סגן נשיא לניהול מוצרים בגוגל, לשפר את האופן שבו אוכפת החברה את הכללים המתייחסים לשמות.

"גילינו שבמקרים רבים שבהם הופרה מדיניות השמות של גוגל פלוס, הדבר נעשה מתוך כוונות טהורות או שלא במודע. מבחינת משתמשים אלה, התהליכים שבהם נקטנו עשויים להיתפס כמתסכלים ומאכזבים", כתב. "לפיכך, אנחנו מיישמים כעת מספר שיפורים בתהליך – ובמיוחד באופן שבו אנחנו מודיעים למשתמשים שהפעולות שלהם אינן תואמות למדיניות של גוגל פלוס ובאופן שבו אנחנו מסבירים להם כיצד עליהם לתקן זאת".

דובר גוגל סירב להוסיף פרטים ביחס לאופן שבו נבדקים החשבונות בגוגל פלוס ומדוע הם מושעים.

ההודעה של החברה הגיעה בעקבות מרמור שהביעו משתמשים רבים על האופן שבו נבדקים החשבונות ועל תהליך הערעור בעקבות קביעתה של גוגל. הורוביץ ציין, כי החברה תפעל להסביר למשתמשים בצורה ברורה יותר מהן הציפיות מהשם שבו הם בוחרים לחשבון ותשפר את תהליך ההרשמה, כדי למנוע בעיות שכאלה מראש. לדבריו, המשתמשים יכולים לציין שמות נוספים בשדה "כינוי" בפרופיל ולהוסיף פרטים מזהים בשדות "תעסוקה" או "השכלה".

הורוביץ אף ציין, כי בעתיד יופיעו שיפורים נוספים בגוגל פלוס, שפועלת כחודש בלבד. הוא כתב, כי שינויים אלה יתנו מענה לדרישות של משתמשים שונים.