תוכן פרסומי
ראשי » דעות וניתוחים » 2016 – שנת מנהלי התשתיות
מרכזי המחשוב במוקד - גם השנה. צילום אילוסטרציה: אימג'בנק

2016 – שנת מנהלי התשתיות

התחום הזה ימשיך ויתפתח השנה, ויוסיף להיות קריטי ביותר ● זו הסיבה שהביאה את אנשים ומחשבים לפתוח פורום חדש למנהלי תשתיות

מאת 5 בינואר 2016, 17:21 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

התעצמות מעמד מנהל התשתיות והתחום כולו היו בין הסיבות שהביאו את אנשים ומחשבים להקים את פורום מנהלי תשתיות, שיחל לפעול ברבעון הנוכחי

2016 תהיה ללא ספק שנה שבה תחום התשתיות יוסיף להיות קריטי ביותר.

הקריטיות של התשתיות חוצה את הרבדים הטכנולוגיים, הפנים ארגוניים ורבדים נוספים. מנהלי התשתיות נתפסים כיום כגורם משפיע ומרכזי במערך הטכנולוגי של הארגון. הידע, הניסיון והראייה הרחבה שלהם מעבירים אותם לעבודה צמודה עם מנהלי הטכנולוגיה הבכירים.

מדובר במגמה שהתחילה כבר ב-2015. גם השנה, בראש וראשונה תימשך הקמת דטה סנטרים, שמבוססים על תשתיות מרכזיות כמו אנרגיה, מים ומיזוג אוויר. לצד זאת, יימשכו מגמות הגידול והמעבר לשטחים חדשים. בגלל העלייה בהיקף המידע, משקיעים מנהלי התשתיות במשאבים שנועדו למקסם את התועלת משימוש במחשבים שנמצאים בדטה סנטרים; בניצול יעיל יותר של חשמל; ותכנון נכון ומקצועי יותר, מבוסס אנליטיקה, של השרתים, שמעבר לתוצאות הטובות יותר שהם מביאים למשתמשים הם חוסכים לארגון הרבה כסף, ובעיקר נדל"ן. בהקשר לזה נראה בחדרי המחשבים שימוש יעיל יותר בווירטואליזציה של שרתים. השוק הולך לשם, אבל רוב מנהלי המחשוב יודו שהם עדיין לא הגיעו לקצה מקסום היכולת משימוש בווירטואליזציה.

תחום התשתיות יושפע מהמגמה המתחזקת לפיה העובד משתמש לצרכי עבודה גם במכשיר הנייד שלו, ועובדים איתו גם בשעות לא שגרתיות. זהו אתגר רציני ביותר עבור אנשי התשתיות של הארגון, שצריכים לספק לעובדים רוחב פס מתאים, נגישות וחוויית שימוש קלה ומהירה.

תשתיות וענן

אי אפשר לדבר על תשתיות מבלי לדבר על ענן – הטריגר המרכזי ב-2015, שהעלה את התחום למרכז הבמה. לפי סקרים בינלאומיים, 60% מהארגונים צפויים לאמץ סוג מסוים של ענן – ב-2016 או בשנים שלאחריה. הדילמה היא בין ענן פרטי, ציבורי או היברידי – שמשלב את הטוב שבשני העולמות.

הטכנולוגיה החדשנית בעולם התשתיות מסייעת לשינוי דרמטי, שמורגש בארגונים, בכל מה שקשור לאופן בו נטמיע ונצרוך את התשתיות הפיזיות, כגון שרתים ותשתיות אחסון ותקשורת. אלה יהיו הרבה יותר גמישות לתפעול וניתן יהיה להסב את הייעודים שלהן למטרות משתנות בתוך זמן קצר.

לפשט את המורכבות של ה-IT

המגמה המעניינת ביותר היא שבשנים הקרובות יושקעו מאמצים רבים לפשט את המורכבות של ה-IT. תחומים חמים שהוזכרו פה, כמו וירטואליזציה, מוביליטי וענן, רק מסבכים את המורכבות, והעיניים נשואות למציאת גורם שיוכל להתיר מעט את הכבלים הרבים, להקל את השימוש ולנהל את כל העניין בצורה נכונה. מגמות ה-Big Data והאחסון מעבירות אף הן את מרכז הכובד למנהלי התשתיות, שצריכים להתמודד עם הדברים – וזה לא מובן מאליו.

פורום מנהלי תשתיות בכירים

התעצמות מעמד מנהל התשתיות והתחום כולו היו בין הסיבות שהביאו את אנשים ומחשבים להקים את פורום מנהלי תשתיות, שיחל לפעול ברבעון הנוכחי.

לאור העובדה שהתחום עובר שינויים רבים, מתבקשת הקמת פורום שיבטא את חשיבותם של מנהלי התשתיות, יעשיר את הידע המקצועי שלהם ויאפשר להיפגש מספר פעמים בשנה כדי להחליף מידע מקצועי וכמובן, להכיר זה את זה.

בראש ועדת ההיגוי לתכנים של הפורום עומד אסף הלפרין, מנכ"ל Team Value.

המפגשים השנה יעסקו בין היתר במעבר לענן, מעמד מנהלי התשתיות, ניהול שירותי IT ו-SLA, והשלכות של יישומים שונים על עולם התשתיות – למשל Big Data.

השורה התחתונה: מנהלי התשתיות יזכו השנה להכרה מקצועית עמוקה יותר, באופן שיבטא את השינויים הדרמטיים שתחום זה עובר.

2016 – שנת מנהלי התשתיות Reviewed by on . 2016 תהיה ללא ספק שנה שבה תחום התשתיות יוסיף להיות קריטי ביותר. הקריטיות של התשתיות חוצה את הרבדים הטכנולוגיים, הפנים ארגוניים ורבדים נוספים. מנהלי התשתיות נתפס 2016 תהיה ללא ספק שנה שבה תחום התשתיות יוסיף להיות קריטי ביותר. הקריטיות של התשתיות חוצה את הרבדים הטכנולוגיים, הפנים ארגוניים ורבדים נוספים. מנהלי התשתיות נתפס Rating: 0

הגיבו