תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » הגאדג'ט שמלמד ילדים תכנות בקלות
ללמוד תכנות באמצעות לגו? קקקללל. צילום אילוסטרציה: Cjmacer, BigStock

דיילי גאדג'ט

הגאדג'ט שמלמד ילדים תכנות בקלות

חברה ישראלית פיתחה גאדג'ט שמאפשר לבני ובנות 5-13 ללמוד תכנות ורובוטיקה באמצעות אחד המשחקים האהובים על ילדים בעולם - לגו

מאת 30 ביולי 2017, 16:01 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לא מכבר השיקה החברה הישראלית Algobrix קמפיין קיקסטארטר (KickStarter), שתכליתו היא להפוך את תחום למידת התכנות לפשוט ומהנה עבור ילדים.

החברה מציעה לבני ובנות גילאי 5-13 ללמוד רובוטיקה ותכנות באמצעות לגו. כך הם יכולים לשחק, להשתעשע – וגם ללמוד. בעזרת המשחק הפופולארי ניתן לבנות רובוטים הממחישים שורות קוד. קוביית לגו בודדת מלמדת צעירים את עקרונות תחום המדע, בעזרת פעולות תכנות המיועדות למשתמש הצעיר.

״ילדים חושבים שלשבת מול המחשב וללימוד תכנות זה דבר קשה", לדברי אמיר עשור, מייסד ושותף בחברה. ״הבעיה הראשונה היא השפה ואחר כך – ההנאה מהעיסוק בלמידה ובתכנות. Algobrix משנה את תהליך הלמידה, שנחשב למשעמם, לתהליך למידה מהנה וחדשני, תוך רכישת ניסיון והכרה נרחבים בשפות תכנות״.

כעת משיקה החברה תוכנית בעזרתה אפשרויות המשחק לילדים הופכות לאינסופיות. היא מציעה יכולות חשיבה אנליטית מתפתחות, בד ובד עם למידת עקרונות הבסיס של התכנות.

ארבע הנקודות שמובילות ליצירה

מ-Algobrix נמסר שתהליך היצירה בנוי על פי ארבע נקודות: התבוננות – כל קובייה מייצגת פונקציה מסוימת, שפוקדת על הרובוט להשמיע קול, להדליק אור או לנוע בכל כיוון אפשרי; הרכבה – הפרמטרים מורכבים בפסגת הקוביות על מנת לקבוע כיצד הרובוט יפעל, לפי הפונקציה ומשך זמן הפעולה; הפעלה – ברגע שהקוביות מורכבות יחדיו, רצף פעולות מופעל והרובוט מוכן לפעולה; וחקירה – הרובוטים מגיעים עם מגוון של שטיחים עליהם הם מורכבים וכרטיסי משחק, שמטרתם היא לשפר ולרומם את תהליך הלמידה.

חשוב לציין שהחברה הוקמה מתוך רצון חינוכי של המייסדים לקדם את לימודי התכנות והלוגיקה בקרב ילדים ונוער שלב אחד קדימה, לעורר בהם אהבה למקצוע ובכך לתרום למשק.

היעד שהציבה לעצמה Algobrix – כ־50 אלף דולר – נחצה מזמן, והמפתחים כבר הצליחו לגייס יותר מ־130 אלף דולר. זאת, כאשר נותרו עוד 53 ימים למימון.

הגאדג'ט שמלמד ילדים תכנות בקלות Reviewed by on . לא מכבר השיקה החברה הישראלית Algobrix קמפיין קיקסטארטר (KickStarter), שתכליתו היא להפוך את תחום למידת התכנות לפשוט ומהנה עבור ילדים. החברה מציעה לבני ובנות גילא לא מכבר השיקה החברה הישראלית Algobrix קמפיין קיקסטארטר (KickStarter), שתכליתו היא להפוך את תחום למידת התכנות לפשוט ומהנה עבור ילדים. החברה מציעה לבני ובנות גילא Rating: 0

תגובות (2)

  • בני

    בואו נהפוך את כולם לרובוטי קידוד..

  • יוניו

    זה נשמע יפה ומעניין מאוד. משחק שגם מפעיל את השכל ולא מוותר על משהו חשוב מאוד במשחק: הנאה, כיף, עולם רגשי וצבעוני.

    תגובה לבני: יש אנשים רבים שמקודדים. מי שמתקשה ורודף אחרי הזנב של עצמו- יכול להרגיש כמו רובוט. אך מי שעושה זאת בקלות, בין כי הוא מבריק ובין כי מנוסה, עושה זאת בלי מאמץ מיוחד, ויכול להנות מהתהליך. הוא יכול לקודד במספר שיטות ובוחר את הדרף שיפה בעיניו, כמו באומנות.
    המוצר פועל לכיוון מגמה הפוכה ממה שאתה מתאר: כך מי שירצה יוכל לשפר את היכולת, ולא יתאמץ רק בשכל כמו רובוט קידוד.

הגיבו


!!!!