תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » בעקבות ביטול המס: החברות מורידות מחירים של מכשירי סלולר
שר האוצר, משה כחלון. צילום: קובי קנטור ז"ל

בעקבות ביטול המס: החברות מורידות מחירים של מכשירי סלולר

השר כחלון חתם על צו שמבטל את מסי הקנייה על מכשירי סלולר, מטענים וכרטיסי SIM ● לדבריו, "כולנו יודעים מהם המחירים האמיתיים של המוצרים האלה בחו"ל ולא נשלים עם המחירים הגבוהים שגובים כאן" ● כמה מחברות הסלולר כבר הודיעו על הוזלות מחירים

מאת 20 באפריל 2017, 10:58 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ירידת מחירים צפויה בימים הקרובים במחירים של מכשירי סלולר שונים, לאחר ששר האוצר, משה כחלון, חתם אמש (ד') על צו לביטול מס הקנייה שלהם. מספר חברות כבר הודיעו על צעדים בכיוון. כמו כן, כולל הצו ביטול של מסי הקנייה על מטענים לטלפונים סלולריים וכרטיסי SIM.

המס עומד על 15% והפסד ההכנסות למדינה מהמהלך מוערך ב-450 מיליון שקלים לשנה. ביטול המס ייכנס לתוקף עם פרסום הצו ברשומות. יצוין שהמע"מ הקבוע בחוק, שעומד על 17%, לא בוטל.

במסגרת הצו הופחתו המסים גם על בגדי תינוקות והנעלה, והופחתו מחירי הצהרונים לילדים, בתקווה שהתוכנית תפחית את יוקר המחיה ותגדיל את ההכנסה הפנויה של המשפחות באלפי שקלים לשנה.

השר כחלון ציין כי "במסגרת תוכנית נטו משפחה חתמתי על צו שמוריד את מחירי מוצרי הסלולר בעשרות אחוזים. זו בשורה לצרכנים ולמשפחות. כולנו יודעים מהם המחירים האמיתיים של המוצרים האלה בחו"ל ולא נשלים עם המחירים הגבוהים שגובים כאן. במקום שבו ניתן להפחית מסים מבלי לפגוע בתעשייה המקומית – נעשה זאת, במטרה להוזיל את המחירים לצרכנים ולהקל על משפחות עובדות".

אילו חברות מורידות מחירים – ובכמה?

בעקבות הצו הודיעו סלקום ודינמיקה סלולר מזה, ופרטנר מזה, כי יוזילו את מחירי המכשירים החל ממחר (ו'). כך, iPhone 7 עם זיכרון של 32 ג'יגה-בייט יעלה בסלקום 3,190 שקלים ובפרטנר – 3,179; אותו המכשיר עם זיכרון של 128 ג'יגה-בייט יעלה בסלקום 3,650 שקלים ובפרטנר – 3,699; המחיר של iPhone 7 Plus עם 32 ג'יגה-בייט יעמוד על 3,690 שקלים ו-3,689 שקלים, בהתאמה; ה-Galaxy A7 יימכר בסלקום תמורת 1,950 שקלים ובפרטנר תמורת 2,099; ה-Galaxy A5 יעלה 1,990 שקלים או 1,999 שקלים, בהתאמה; ומחירו של ה-G6 יעמוד מעתה על 2,890 שקלים בסלקום ועל שני שקלים פחות אצל מתחרתה. בפרטנר מציינים גם את מחירו של ה-P9 Lite, שיעמוד ממחר על 1,299 שקלים.

HOT Mobile מסרה שהיא "תעביר את ההנחה במכס ללקוחות ותפחית בימים הקרובים את מחירי הסמארטפונים במאות שקלים, בכל ערוצי המכירה". עם זאת, החברה לא מסרה את השיעור המדויק של ההוזלה. גם פלאפון הודיעה על הוזלה מבלי לספק את הנתונים המדויקים, אולם ציינה כי ההנחות יעמדו על בין 260 ל-800 שקלים. עוד נמסר מהחברה כי היא מציעה חמש שנות אחריות על המכשירים.

בעקבות ביטול המס: החברות מורידות מחירים של מכשירי סלולר Reviewed by on . ירידת מחירים צפויה בימים הקרובים במחירים של מכשירי סלולר שונים, לאחר ששר האוצר, משה כחלון, חתם אמש (ד') על צו לביטול מס הקנייה שלהם. מספר חברות כבר הודיעו על צע ירידת מחירים צפויה בימים הקרובים במחירים של מכשירי סלולר שונים, לאחר ששר האוצר, משה כחלון, חתם אמש (ד') על צו לביטול מס הקנייה שלהם. מספר חברות כבר הודיעו על צע Rating: 0

הגיבו


!!!!